Návod americké FBI jak přežít útok šíleného střelce

Návod americké FBI jak přežít útok šíleného střelce
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Návod americké FBI jak přežít útok šíleného střelce
14 / 01 / 2015, 15:15

14.1.2015 / Ochrana před stále vyšším rizikem teroristického útoku je obtížná. Existují ale základní pravidla pro přežití.INSTRUKTÁŽNÍ VIDEO
Zdroj: FBI

Evropě hrozí nebezpečí teroristických útoků, podle tajných služeb se nejspíše bude jednat o útoky vlků- samotářů. Naposledy včera na toto riziko upozornil britské poslance šéf EUROPOLU ("Ředitel EUROPOLU: tisíce Evropanů jsou pro nás teroristickou hrozbou, požadujeme větší pravomoci").

O stejném nebezpečí hovoří i česká tajná služba BIS (článek jejího mluvčího Jana Šuberta "Noční můra zpravodajských služeb - terorista jako osamělý vlk").

Co můžeme udělat sami pro to, abychom zvýšili svoje šance na přežití při útoků v obchodě nebo kanceláři? 

V souvislosti s naším článkem o hrozícím útoku šílence v českých školách ("Dojde k dalšímu krvavému útoku ve škole? S největší pravděpodobností ano") jsme psali o efektivní ochraně pod názvem UTEČ - SCHOVEJ SE - BOJUJ.  

Instruktážní video, včetně komentáře je umístěno na webové adrese americké FBI. Doposud ho shlédlo přes tři miliony lidí. Další informace na adrese //www.readyhoustontx.gov/

Psali jsme také:

Francouzské bezpečnostní orgány věděly o nebezpečí teroristického útoku. Jsou ale bezradné

České tajné služby se obávají radikálních islamistů. Požadují změnu zákona o tajných službách

Další teroristický útok ve Francii - vláda povolává do ulic další policisty a vojáky

Islamisté zaútočili v australském Sydney

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.