Návod, jak hacknout PIN u iPhone a dalších zařízení

Návod, jak hacknout PIN u iPhone a dalších zařízení
Autor fotografie: http://pixabay.com/en/users/kropekk_pl/|Popisek: Ilustrační foto
23 / 09 / 2014, 15:30

Američané jsou zase o kousek dál. Díky drobnému zařízení, ne těžšímu než 100 gramů, které připnete na svůj telefon, velmi rychle, nenápadně a jednoduše zjistíte, jakou číselnou kombinaci "vaše oběť" právě vyťukala.

Celá věc funguje na triviálním systému zachycení tělesné teploty. Pokud jste s tím neměli doposud žádnou zkušenost, vězte, že jde o běžně používanou a dostupnou techniku v mnoha oblastech vědy a výzkumu. Ať už ve zdravotnictví, IT či právě v oblasti bezpečnosti. 

Například renomovaný Google pro své umísťovaná reklam vychází z takzvaných "heatmap", které zachycují pohyb myší uživatelů po obrazovce. Google obvykle používal kvótní vzorky desítek tisíc lidí, aby přesně věděl, kam umístit své reklamy a očekávat zásah. 

V případě hacknutí telefonů iPhone je technologie obdobná. Stačí, když vyčkáte, až někdo nacvaká PIN (může být rovněž u kreditní karty) a tuto plochu následně vyfotíte. Výsledek je patrný na videu, které umísťujeme níže. Oficiálně se jedná o FLIR ONE systém, které sedí především na iPhone 5s a představte si jej coby zadní kryt mobilu.

Sami tvůrci a recenzenti systému dále upozornili, abyste si dávali pozor při kódování vašeho domu. Jak? Jednoduše. "Zakryjte celou klávesnici, čímž snížíte teplotu kvůli omezení dopadu světla a máte vystaráno, kód nepůjde načíst ani s pomocí FLIR ONE," uzavírá recenzent.

Dodejme, že zmíněné video dosud shlédlo téměř 10 milionů diváků. 

Autor: Zdeněk Svoboda

Psali jsme také:

BIS požaduje osobní údaje klientů bank a údaje z daňového řízení

Edward Snowden neměl na lepší zabezpečení Islamistů vliv, tvrdí zpráva

Zmizela data z 56 milionů kreditek. Byli to chytří zloději, reaguje poškozená firma

Předávání citlivých informací o finančních transakcích do USA? Ano, na základě mezinárodní Dohody FATCA

Tagy článku