Návrat legendy. Atari představilo novou podobu konzole Ataribox

Návrat legendy. Atari představilo novou podobu konzole Ataribox
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Atari
18 / 07 / 2017, 09:00

Legendární firma Atari oznámila, že se vrací po letech do hardwarového průmyslu.

Atari, která se podílela zejména v osmdesátých letech na formování podoby počítačového průmyslu, představila design nové konzole nazvané Ataribox.

Podle prvních fotek konzole disponuje porty HDMI, 4x USB, SD a ethernetovým portem. Konzole bude dostupná ve dvou provedeních - dřevěné a a černočervené verzi. Na další konkrétní informace je však zatím Atari skoupé. Není tak ani jasné, jaké hry bude možné na konzoli hrát. 

Výkonný ředitel Atari Fred Chesnais prohlásil, že chce krok po kroku sdílet s herní komunitou detaily konzole a je si vědom, že hráči jsou ,,hladoví" po dalších informacích. Zatím si ale chce nechat hlavní ,,trumfy" na blízkou budoucnost.

 psali jsme: Konzole Sega Master System: ,,Kouzelná krabička" a nekonečné hodiny zábavy

Atari se ale nechalo slyšet, že chce hlavně zůstat věrné tradicím a podle toho také bude nová konzole vypadat. Má připomínat úspěšnou konzoli Atari 2 600, kterou firma představila již v roce 1977, a jež fungovala ještě na ,,klasické" cartridge. Poslední konzolí představenou Atari byl v roce 1993 Jaguar, který si dokázal v 90. letech získat mezi aktivními hráči kultovní status.

 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.