Ne průjezdu banditů z Ruska přes Polsko!

Ne průjezdu banditů z Ruska přes Polsko!
Autor fotografie: Nočnyje volki by www.volganet.ru. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons|Popisek: Noční vlci
13 / 04 / 2015, 12:30

Noční vlci a jejich průjezd Evropou. Ani po zisku víz na svou spanilou jízdu Evropou ruští motorkáři nemají vyhráno. V Polsku patrně narazí.

Noční vlci, motorkářský gang podporující Kreml a Putina může narazit v Polsku. Zde se již formuje odpor proti průjezdu Rusů a vznikají skupiny, které tomu mají zabránit. O chystané jízde jsme psali zde: "Na Berlín!" - ruský motorkářský klub Noční vlci projede i Českem a Polskem

Poláci nechtějí Noční vlky

Na Facebooku již vznikla polská skupina Ne průjezdu banditů z Ruska přes Polsko, více než 8 000 podpisů je již pod peticí, která by měla Rusům zakázat průjezd státy EU. Aktivisté žádají polské orgány, aby zabránili vstupu ruských motorkářů do Polska.

Co Polákům vadí? Vazby členů Nočních vlků na Putina, jejich aktivity spojené s okupací Krymu, či aktivity v Donbasu, kde motorkáři bojují na straně vzbouřenců, což ani oficiální ruská média nepopírají. V listopadu 2014 tak zemřel jeden člen Nočních vlků u Luhansku.

Dalším jistě důležitým důvodem je více než 50 let sovětské okupace, která následovala po II. světové válce a našly by se i jiné historické důvody jako Pakt Molotov-Ribentrop nebo vraždění v Katyni.

Zdroj: Radio Free Europe

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.