Trump, nebo Obama? Nejnovější průzkum odhalil zajímavá fakta

Trump, nebo Obama? Nejnovější průzkum odhalil zajímavá fakta
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Barack Obama
06 / 02 / 2017, 09:00

Nejnovější průzkum týkající se popularity prezidentů odhalil zajímavé skutečnosti.

Zajímavá čísla prezentovala agentura Public Policy Polling, v jejímž nejnovějším průzkumu popularity prezidentů by zvítězila bývalá hlava státu Barack Obama. Až za ním by se umístil současný prezident Donald Trump, který je v úřadě teprve dva týdny.

Pokud by měli lidé nyní volit svého prezidenta, chtělo by 52% respondentů, aby se Obama vrátil do úřadu. Zatímco jen 43% účastníků ankety, je rádo, že současným prezidentem je Trump. 40% všech respondentů by si po dvou týdnech přálo, aby s Trumpem byl zahájen proces impeachmentu (sesazení prezidenta).

Co se týče dalších zjištění, průzkum ukázal, že 26% Američanů souhlasí s kontroverzním Trumpovým ,,muslimským" zákazem, který se dočasně týká sedmi zemí a vyvolal ostré mezinárodní protesty. 54% Američanů by pak nechtělo platit za zeď, kterou chce Trump postavit na americko-mexické hranici.

Je zajímavé, že Obama bezprostředně po zvolení Trumpa prezidentem prohlásil, že pokud by mohl kandidovat ještě v jednom volebním období, tak by v prezidentských volbách zvítězil. Tento průzkum by mu zcela jistě k tomu nahrál.

 

psali jsme:

Obamovy slzy. Dosluhující prezident se emotivně loučil

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.