Letošní Vánoce ve znamení teroristických útoků?

Letošní Vánoce ve znamení teroristických útoků?
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
17 / 12 / 2014, 06:45

17.12.2014 / Velká Británie, Německo, Francie, USA a nyní i Austrálie se obávají teroristických útoků o vánočních svátcích. Stovky evropských a amerických příznivců islámského státu se vrací zpět. Nenávidí vše, co je neislámské.
Zdroj: Daily Telegraph, Sunday Times,

Na případu z australského Sydney, kdy "vlk samotář" - samozvaný kazatel islámského státu HARON MONIS, zaútočil na kavárnu Lindt, poukazují bezpečnostní experti na extrémní nebezpečí podobných útoků v obchodních centrech a obecně na místech s velkým počtem lidí.

Tajné služby již dříve uvedly právě nákupní centra a rušné hotelové komplexy jako potenciální cíle pro útoky teroristů. Navíc, v souvislosti s návratem stovek příznivců islámského státu ze Středního východu, jsou právě tyto cíle relativně nejsnadnější pro naplánování a provedení teroristického útoku.

Před zmíněným Haronem Monisem varovala v minulosti íránská vláda australské úřady, nicméně bezúspěšně. V Austrálii si nyní ptají, jak je možné, že selhaly místní bezpečnostní složky, ačkoliv na nebezpečí byly upozorněny.

V médiích se také zmiňuje propagandistický časopis Dabiq, který již v říjnu islamisty vyzval k pouličním útokům na náhodně vybrané australské civilisty.

"Je velmi důležité, aby k útokům docházelo ve všech zemích, které vstoupily do koalice proti Islámskému státu, zejména ve Spojených státech, Velké Británii, Francii, Austrálii a Německu," psalo se v článku nazvaném "Muslimové, přispěchejte bránit svůj stát". "Každý muslim by měl vyjít ze svého domu, najít křižáka a zabít ho. Obyvatelé křižáckých zemí by měli být zabíjeni, kdekoliv budou k nalezení," stálo dále ve výzvě, která pojmem křižáci označovala obyvatele Západu.(zdroj: Aktualne.cz).

O nebezpečí, které přináší návrat zkušených bojovníků vyškolených v zabíjení i v zacházení se zbraněmi a výbušninami, do Evropy a USA a nenávidících vše co je neislámské jsme psali v článku Jak se evropské státy vypořádají se svými občany bojujícími za Islámský stát?

Psali jsme také:

Další děsivý vzkaz radikálů Islámského státu anglosaské civilizaci

Svět podle radikálních islamistů

Islamisté se prý zastaví až v Římě!

K radikálnímu islámu se v Německu začínají hlásit tisíce podporovatelů

Podpora džihádistů nejen v Německu, ale i mezi americkými teenagery

Islámská hrozba mění svět

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu! 

Německý občan poprvé obviněn z účasti v extremistické skupině islámský stát

Francouzský ministr vnitra: stovky našich občanů bojují v teroristických skupinách islámského státu v Iráku a Sýrii

 

 

 

Tagy článku