Nebezpečné destinace: ministerstvo zahraničních věcí aktualizovalo seznam

Nebezpečné destinace: ministerstvo zahraničních věcí aktualizovalo seznam
Autor: www.visionofhumanity.org|Popisek: Mapy terorismu
06 / 06 / 2015, 10:15

MZV varuje před cestami do některých států nebo jejich částí, kde hrozí vysoké nebezpečí teroristických útoků, únosů nebo ozbrojených konfliktů.

S ohledem na povahu současných teroristických a jiných bezpečnostních hrozeb není níže uvedený seznam zemí vyčerpávající, ale pouze orientační ve smyslu zvýšených hrozeb pro občany ČR a EU. Terorismus obecně představuje globální fenomén, který se projevuje i v politicky a ekonomicky stabilních zemích (zdroj: MZV ČR)

Respektovaný Institut pro ekonomii a mír (IEP) se sídlem v Sydney a pobočkami v Londýně a New Yorku vydal už loni v listopadu varovnou zprávu o prudkém nárůstu počtu teroristických útoků. 

Současně upozorňuje naše ministerstvo zahraničních věcí na další rizika, například při cestách do USA na Světové letní hry speciálních olympiád (Special Olympics World Games Los Angeles 2015) nebo na Mezinárodní sportovní hry policejních a hasičských sborů ve Virginii.

MZV ČR: Věnujte pozornost upozorněním při cestách i do zemí, které nejsou uvedeny na tomto seznamu, a aktuálním informacím ve sdělovacích prostředcích. Podrobné informace jsou uvedeny v sekci "Přehled všech upozornění na cesty" u každé země zvlášť s upřesněním, kterých oblastí se hrozba dotýká. Před cestou doporučujeme všem využít registrační systém DROZD.

Afghánistán
Alžírsko
Čad
Egypt
Irák
Jemen
Jižní Súdán
Kamerun
Keňa
Konžská demokratická republika
Libye
Mali
Niger
Nigérie
Pákistán
Somálsko
Středoafrická republika
Súdán
Sýrie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace