Nebezpečný islámský terorista pobodal v Německu policistku, její kolega ho na místě zastřelil

Nebezpečný islámský terorista pobodal v Německu policistku, její kolega ho na místě zastřelil
Popisek: Ilustrační foto
17 / 09 / 2015, 21:45

Nebezpečný terorista byl pod dohledem a s bezpečnostními náramky. Přesto úspěšně zaútočil na německé policisty.

41 letý Rafik Y., který byl již v roce 2008 odsouzen za "členství v zahraniční teroristické organizaci na osm let odnětí svobody", dnes v berlínské čtvrti Spandau zaútočil nožem na kolemjdoucího muže. 

Varování německé kontrarozvědky: Saláfisté verbují do svých řad muslimské utečence z uprchlických táborů

Na místě zasahovala policejní hlídka, ale muž napadl nožem i policistku a pobodal ji. Její kolega neváhal a na místě ho zastřelil.  Informaci dnes zveřejnil server bild.de.

Rafik byl údajně hlavním strůjcem nezdařeného atentátu na iráckého premiéra v roce 2004 v Berlíně. Po propuštění z věznice měl nasazen elektronický bezpečnostní náramek a byl pod dohledem německé policie. Sledovacího náramku se údajně dnes ráno zbavil.

Pašerák IS: "Jen počkejte! Na Západě už máme 4000 našich bojovníků. Dá-li Bůh, brzy bude v Evropě chalífát"

Opět selhaly německé bezpečnostní orgány? I v případě, kdy se evidentně jednalo o známého a nebezpečného islámského teroristu?

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.