Nebuďte obětí

Nebuďte obětí
19 / 01 / 2016, 08:45

Bezpečnost, prevence kriminality, sebeobrana. V poslední době velká témata, a to nejen kvůli uprchlické krizi. Můžeme udělat udělat něco proto, abychom se cítili bezpečněji, abychom věděli jak ochránit své blízké?

Můžeme předejít a zabránit tomu, abychom se stali oběťmi kriminality? Bezpečnost je v první řadě záležitostí Policie, ale i když ta dělá, co může, všude být nemůže. Co tedy můžeme udělat my, abychom se cítili v bezpečí?

Je vždycky lepší problému předcházet, než ho řešit, o tom není pochyb. Ale jak takovým situacím předejít, a jak se zachovat, když i přesto nastanou?

Specialisté na bezpečnost obyvatelům Čelákovic ve spolupráci s radnicí umožnili zjistit, jak se zachovat v krizových situacích a jak jim co nejlépe předcházet. Dozvěděli se základní pravidla, jak předejít přepadení či okradení, a jak reagovat, když už k tomu dojde. Beseda se zástupci Policie CŘ a specialisty na bezpečnost a sebeobranu, která se uskutečnila 16. 1. ve večerních hodinách v hale Vikomt.

S praktickou částí byli občanům nápomocni instruktoři ze společnosti THOR Tactical, kteří se specializují právě na poskytování kurzů, jejichž společným jmenovatelem je bezpečnost a prevence. Hlavním přednášejícím byl Lumír Němec, který mimo jiné působil 12 let u Útvaru rychlého nasazení PČR a později jako náčelník SOG (Útvar speciálních operací vojenské policie), jeho kolega Pavel Pokorný a zástupce PČR v Čelákovicích Lukáš Kejmar.

Celá akce byla pojata tak, aby si občané města, kteří se zúčastnili, mohli v případě zájmu praktické věci i sami vyzkoušet. Rady a ukázky byly přímo spjaté s kriminogenními faktory, která obyvatele měst nejvíce trápí a nasměrované tak, aby veškerým nezákonným činnostem dokázali efektivně předcházet.

Akce proběhla ve spolupráci Thor Tactical, Města Čelákovice a Čelákovické Sportovní.

Chcete vědět víc? Přihlaste se na některý z kurzů společnosti Thor Tactical!

Můžete se naučit jak použít obyčejnou propisku, nebo klíče při sebeobraně na ulici. Naučíte se pro vlastní obranu použít věci, které sebou obvykle nosíte. Nebo se seznámíte s používáním zbraně a to i bez zbrojního průkazu.

Více na webu www.thortac.com

 

 

 

 

 

Tagy článku