Odmítám učit nelegální migranty, napsal učitel z Havaje a hrozí mu disciplinárka

Odmítám učit nelegální migranty, napsal učitel z Havaje a hrozí mu disciplinárka
Autor: flickr.com|Popisek: školní děti
15 / 03 / 2017, 18:15

Učitel z jedné střední školy v americké Havaji nechce učit nelegální uprchlíky.

Na učitele Johna Sullivana z havajské střední školy se snesla ostrá kritika poté, co na svůj pracovní e-mail napsal, že nebude učit migranty, kteří jsou na půdě USA nelegálně. V e-mailu reagoval na zprávy několika rodičů z řad uprchlíků, jež úmyslně neposílají své děti do školy, protože se bojí deportace.

,,Je to další útok na prezidenta Trumpa ohledně deportace. Rodiče těchto dětí musejí podniknout takové kroky, aby byli na půdě USA legálně. Pokud ne, odmítám jejich děti učit," napsal v odpovědi Sullivan, za což si vysloužil tvrdou kritiku.

Podle představitelů školy i dalších vzdělávacích institucí je Sullivanův e-mail ,,skličující a znepokojivý". Vedení havajské školy se zatím nevyjádřilo, zda s učitelem zahájilo disciplinární řízení. Sullivan posléze v reakci na zástupce školy, kde působí, řekl havajské televizi KHON-TV , že jeho slova byla špatně interpretována. Napsal prý, že nemůže učit ty děti, které nepřijdou do jeho třídy.

Ředitel školy Jon Henry Lee nicméně po tomto incidentu nechce, aby učitelé používali pracovní e-mail k vyjadřování svých politických názorů. Upozornil také učitelský sbor, že pravidla školy neumožňují, aby byly diskriminovány děti na základě jejich původu.

 

psali jsme:

Kanadský premiér Justin Trudeau: Migranti, jste u nás vítáni bez ohledu na vaši víru

Zdroj: abcnews.go.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace