Nechte se zlákat barevnými diodami nové taktické svítilny Fenix TK32 XP-L

Nechte se zlákat barevnými diodami nové taktické svítilny Fenix TK32 XP-L
Popisek: Fenix TK32 XP-L
24 / 09 / 2016, 06:30

Svítilna Fenix TK32 XP-L je vhodná pro profesionály i k použití na dlouhé zbraně. Její mohutný reflektor nabízí dosvit 422 metrů a světelný tok až 1000 lumenů. Barevné diody integrované do reflektoru skvěle poslouží k signalizaci, nepozorovanému pohybu či k loveckým účelům, neboť ve tmě neoslňují tak jako bílé světlo.

Nová taktická svítilna Fenix TK32 XP-L se stane vaším spolehlivým pomocníkem na nočních akcích. Jejím hlavním světelným zdrojem je bílá LED Cree XP-L HI V3 poskytující extrémní světelný výkon. Navíc je svítilna vybavena zelenou diodou, která disponuje výkonem až 165 lumenů a ozáří objekty vzdálené až na 105 metrů, a červenou diodou o výkonu až 105 lumenů s dosvitem až 65 metrů. U profesionálů a lovců jsou barevné diody čím dál žádanější. Předností červeného světla je zejména to, že nenarušuje adaptaci lidského oka na tmu. Toto mohou zužitkovat ozbrojené složky nebo lovci zejména pro nenápadný pohyb terénem. Lovci ocení, že predátory červené světlo nevyplaší tolik jako světlo bílé. Zelené světlo je populární především proto, že lidské oko je na zelenou barvu velmi citlivé – nachází se totiž uprostřed barevného spektra. Obě barvy světla jsou profesionály používána rovněž k signalizaci.

TK32

Svítilnu Fenix TK32 XP-L je možné napájet dvěma lithiovými CR123A bateriemi nebo jedním Li-ion akumulátorem typu 18650. Disponuje celkem čtyřmi režimy bílého světla s výdrží až 170 hodin a čtyřmi úrovněmi svícení barevného světla. Jednoduché ovládání zajišťuje taktický spínač v zadní části svítilny umožňující okamžitou aktivaci namáčknutím a druhý spínač, díky němuž se snadno a rychle mění režimy svícení včetně aktivace barevných diod. Ergonomický design pak doplňuje vysoce odolná konstrukce svítilny z duralu. Povrch svítilny je chráněn proti poškrábání tvrdou anodizací typu III. Možnosti použití svítilny v drsných venkovních podmínkách rozšiřuje také garantovaná vodotěsnost až do 2 metrů pod hladinou. Profesionálové využijí rovněž úderový ráfek na hlavě svítilny, který usnadňuje například rozbití skla při pronikání do objektu nebo může účinně posloužit v případě sebeobrany.

Součástí balení je praktické pevné nylonové pouzdro, které lze vzhledem k délkově nastavitelnému popruhu pohodlně připnout na jakýkoliv opasek. Pouzdro má také elastickou část, do níž je možné umístit jednu náhradní Li-ion baterii, případně i jiný menší předmět, jako například malý nůž, flash disk či malé multifunkční kleště. Jako volitelné příslušenství jsou k dispozici i různé druhy montáží pro upevnění na dlouhé zbraně. K ovládání takto upevněné svítilny pak oceníte také vzdálený tlakový spínač AER-03.

Všechny parametry svítilny - světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost - jsou měřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix TK32 XP-L je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 2 699 Kč včetně DPH.

Tagy článku