Nechtěla nosit hidžáb, tak ji matka oholila hlavu. Italská policie rázně zakročila

Nechtěla nosit hidžáb, tak ji matka oholila hlavu. Italská policie rázně zakročila
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: muslimský šátek
03 / 04 / 2017, 10:00

Incident se stal v italské Bologni.

Italská Bologna byla svědkem incidentu, při němž muslimská matka oholila své čtrnáctileté dceři hlavu, protože odmítala nosit povinný šátek.  

související: Maroko zakázalo z bezpečnostních důvodů muslimské burky

Matka totiž zjistila, že její dcera si jej sundává, když jde ven. Dívky se druhý den ptali učitelé, co se stalo, že má žákyně osmé třídy základní školy ,,najednou" holou hlavu. Když se jim dívka svěřila, učitelé zalarmovali policii a ta si na ženu ,,došlápla". Zatkla ji a posléze i obvinila z týrání a ,,hrubého" zacházení s dívkou.

Čtěte také: Korsičtí rodiče nepovolili vstup ženám v muslimských šátcích do školky

Starosta Bologně incident taktéž odsoudil. Podle něho se jedná o ,,nevhodnou diktaturu" jednoho z rodičů, v tomto případě matky. Upozornil na to, že pokud chce někdo žít v Itálii, musí dodržovat její pravidla a ústavu. Podle těchto pravidel se má i chovat.

Yassine Lafram, který sdružuje bolognskou organizaci muslimů, prohlásil, že nikdo nesmí být podle islámských zvyklostí nesmí nucen do takového jednání, které je mu proti vůli. Podle Laframa jsou lidé v islámu ,,svobodnými individualitami" a nikdo je nemůže v náboženském slova smyslu do něčeho nutit, s čím by předtím nesouhlasili.

 

psali jsme:

Palestinská žadatelka o azyl byla vyhozena první den v práci. Odmítla si sundat muslimský šátek

 

Zdroj: lionheartnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.