Nechvalně známý tábor "Džungle" u Calais bude zrušen

Nechvalně známý tábor &quote;Džungle&quote; u Calais bude zrušen
Popisek: Tábor u Calais
26 / 09 / 2016, 12:30

Francouzský prezident Francois Hollande řekl, že kontroverzní provizorní tábor uprchlíků známý jako "Džungle" v Calais bude kompletně demontován a zrušen.

Během své návštěvy v pondělí Hollande řekl, že Francie prováde "úplné a konečné" vyklizení tábora, kde žijí tisíce vysídlených osob v hrozných podmínkách.

"Od této chvíle jsou naše cíle jsou jasné - zaručit bezpečnost lidí v Calais, udržovat veřejný pořádek a zajistit pro migranty a uprchlíky důstojné podmínky," řekl Hollande.

Řekl, že byl v Calais říci "zoufalým imigrantům", že nezůstanou v táboře, protože "jejich místo není zde". Hollande řekl, že  v oblasti tábora žije přinejmenším 7 000, podle posledních údajů zveřejněných v srpnu. Samotná Džungle se rozkládá asi na 40 akrech písečných dun.

Protiuprchlická demonstrace v Paříži: "Nechceme tady tábory jako v Calais"

The Jungle Calais

Džungle je hlavním tranzitním bodem pro migranty, kteří často naskakují na nákladní vozy směřující do Velké Británie v naději, že se jim povede vstup do země. Mnozí v Džungli se zdráhají zaregistrovat jako uprchlíci ve Francii, protože jejich preferovanou destinací je Británie.

'The Jungle' - Calais

Hollande nenavštíví tábor během své návštěvy Calais, místo toho se setká s bezpečnostními silami, zákonodárci a zástupci podnikatelské sféry.

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace