Nedaleko Moskvy zavraždil 5 lidí. Za zabíjení na Ukrajině dostal od Putina medaili

Nedaleko Moskvy zavraždil 5 lidí. Za zabíjení na Ukrajině dostal od Putina medaili
Autor: Pixabay License Free for commercial use|Popisek: Ilustrační obrázek
05 / 09 / 2022, 14:30

Už není tajemstvím, že Rusko posílá vězně do války proti Ukrajině. Stále šokující jsou kategorie odsouzených, kteří se mohou vykoupit z vězení tím, že půjdou do „zvláštní operace“.

Slavný gangster Ivan Neparatov, který byl dříve odsouzen k 25 letům vězení za vraždu pěti lidí a loupež, byl posmrtně oceněn Vladimírem Putinem medailí „Za odvahu“, jak prozrazuje nezávislý ruský investigativní portál The Insider. Neparatov zemřel začátkem srpna v Doněcké oblasti.

Jak média již dříve uvedla, ruští vězni dostávají nabídky jít na frontu výměnou za propuštění z vězení. Nabídku, jak uvedl mj. portál Mediazona jim dává osobně Jevgenij Prigožin, ruský oligarcha spojený s Wagner Group, známý také jako „Putinův kuchař“. 

Dokumenty získané The Insider ukazují, že jedním z takových rekrutů byl slavný gangster, odsouzený v roce 2013 za pět vražd, tři loupeže, vydírání, podvody, nelegální držení zbraní a řadu dalších zločinů. Dostal nejdelší trest z gangu – 25 let vězení. 

V letech 2009-2010 zabil tři své přátele. Ze spisu vyplývá, že mu dlužili peníze. Jindy popravil člena vlastního gangu, protože jim „překazil plány“. Při zločinech podle vyšetřovatelů bandité používali střelné a bodné zbraně, stejně jako policejní uniformy a masky.

Strávil 12 let svého trestu za mřížemi, kde měl přezdívku "domobranec" a poté se dostal z vězení, aby znovu zabíjel. Tentokrát na Ukrajině, se státním povolením a ve skutečné vojenské uniformě. 

Neparatov zemřel 5. srpna v Artemivsku v Doněcké oblasti. Příčinou smrti byl průstřel hlavy, jak je uvedeno v úmrtním listu, který se dostal i k novinářům The Insider. Posmrtně mu byla udělena medaile za odvahu podepsaná Vladimirem Putinem a také Řád za krev a odvahu udělený vedením separatistického tzv. lidové republiky – Doněck a Luhansk.

Zdroj: tvp.info, The Insdider

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace