Neděle 22.11.2015: Anonymous varují před teroristickými útoky na celém světě

Neděle 22.11.2015: Anonymous varují před teroristickými útoky na celém světě
Popisek: Ilustrační foto
22 / 11 / 2015, 07:00

AKTUALIZOVÁNO / Anonymous popřeli, že by tuto zprávu zveřejnili. "Mise byla splněna, Daesh teď ví, že po něm jdeme a úřady se budou věnovat riziku teroristických útoků."

22.11.2015 / V sobotu v noci bylo oznámení staženo a později se objevila zpráva, že hnutí za ním nestojí. Nyní je na stránce skupiny OpParisIntel uvedeno:

Náš projekt je za námi, dosáhli jsme našeho cíle: varovat ty správné orgány. Pro dnešek vám věříme. Daesh teď ví, že po nich jdeme, a že známe možné hrozby a jejich plány, a přejeme orgánům hodně štěstí v jejich odhalování a předcházení teroristických akcí. Děkujeme těm, kteří nám pomohli informovat úřady. Stojíme za svým heslem pro tento projekt: Jistota je jistota.

21.11.2015 / Anonymous vyhlásili bojovníkům Islámského státu válku právě po útocích v Paříži. Následně začali zveřejňovat osobní informace o podezřelých teroristech hlásících se k islámskému státu. Informaci uvedl dnes server lidovky.cz (ibtimes.com), který uvádí:

Zprávu uveřejnila skupina OpParisIntel, která tvrdí, že důkazy o plánování útoků již sdílela s bezpečnostními službami a je tedy na samotných státních institucích, aby se s hrozbou vypořádaly.

Vzhledem k povaze skupiny informaci nelze oficiálně potvrdit, ale Anonymous svá vyjádření nezveřejňuje přes regulérní media a vybírá si webové stránky, které zajišťují jejich absolutní anonymitu.

Skupina uvedla: "Všechny důkazy jsme předaly oficiálním institucím po celém světě. Informace tedy mají a je jejich povinností přijmout opatření. Protože doposud neudělaly téměř nic, vzaly jsme věci do svých rukou. Přebíráme odpovědnost za varování civilistů.

Útoky se mají odehrát především v Paříži, další místa jsou méně pravděpodobná (Řím, Miláno, Libanon, Indonésie). Podle Anonymous jsou terčem útoků opět měkké cíle - demonstrace, náboženské slavnosti, koncerty, apod.

Tagy článku