Nedodržuješ dostatečný odstup, řekl 60letý muž migrantovi u kasy. Skončil špatně

Nedodržuješ dostatečný odstup, řekl 60letý muž migrantovi u kasy. Skončil špatně
Autor fotografie: pixabay.com
07 / 04 / 2020, 10:30

Italský supermarket v Novaře byl svědkem incidentu, když africký migrant napadl 60letého muže. Ten si ,,dovolil" připomenout útočníkovi, ať si drží vzdálenost nejméně jednoho metru u pokladny.

S 60letým mužem v novarském obchodě nakupoval i mladý migrant ze severní Afriky. Když byli oba muži u kasy, starší muž řekl migrantovi, kterého doprovázela jeho manželka, aby si držel vzdálenost nejméně jednoho metru. Po okřiknutí v migrantovi bouchly saze, začal na něho křičet a muže fyzicky napadl. ,,Zaútočil na mě, protože jsem ho požádal o dodržení minimální bezpečné vzdálenosti," vypověděl později napadený.

Na pomoc muži přiběhli zaměstnanci supermarketu a snažili se migranta zpacifikovat. To ho ale ještě více rozčílilo a začal křičet, že jsou ,,bastardi a rasisti". Oběť napadení později vypověděla, že incident neskončil uvnitř obchodu, ale pokračoval i venku na parkovišti, kam jej migrant ještě po incidentu pronásledoval. Tentokrát na muže ,,zaklekl".

Muž prohlásil, že se chtěl vyhnout fyzickému kontaktu s útočníkem. Itálie je totiž země, která je v Evropě spolu se Španělskem nejpostiženějšími epidemií koronaviru.

Napadený muž šel útok oznámit na policii, která po mladém migrantovi pátrá.

 

Zdroj: lastampa.it

Tagy článku