Nedodržuješ dostatečný odstup, řekl 60letý muž migrantovi u kasy. Skončil špatně

Nedodržuješ dostatečný odstup, řekl 60letý muž migrantovi u kasy. Skončil špatně
Autor fotografie: pixabay.com
07 / 04 / 2020, 10:30

Italský supermarket v Novaře byl svědkem incidentu, když africký migrant napadl 60letého muže. Ten si ,,dovolil" připomenout útočníkovi, ať si drží vzdálenost nejméně jednoho metru u pokladny.

S 60letým mužem v novarském obchodě nakupoval i mladý migrant ze severní Afriky. Když byli oba muži u kasy, starší muž řekl migrantovi, kterého doprovázela jeho manželka, aby si držel vzdálenost nejméně jednoho metru. Po okřiknutí v migrantovi bouchly saze, začal na něho křičet a muže fyzicky napadl. ,,Zaútočil na mě, protože jsem ho požádal o dodržení minimální bezpečné vzdálenosti," vypověděl později napadený.

Na pomoc muži přiběhli zaměstnanci supermarketu a snažili se migranta zpacifikovat. To ho ale ještě více rozčílilo a začal křičet, že jsou ,,bastardi a rasisti". Oběť napadení později vypověděla, že incident neskončil uvnitř obchodu, ale pokračoval i venku na parkovišti, kam jej migrant ještě po incidentu pronásledoval. Tentokrát na muže ,,zaklekl".

Muž prohlásil, že se chtěl vyhnout fyzickému kontaktu s útočníkem. Itálie je totiž země, která je v Evropě spolu se Španělskem nejpostiženějšími epidemií koronaviru.

Napadený muž šel útok oznámit na policii, která po mladém migrantovi pátrá.

 

Zdroj: lastampa.it

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace