Nehoda tramvaje v Londýně - nejméně pět mrtvých a padesát zraněných

Nehoda tramvaje v Londýně - nejméně pět mrtvých a padesát zraněných
Autor fotografie: Screenshot / Mailonline
09 / 11 / 2016, 17:15

Při dnešní ranní nehodě tramvaje v jižním Londýně zahynulo pět lidí, dalších nejméně 50 osob utrpělo zranění a skončilo v nemocnici, někteří měli těžká zranění.

Londýn (ČTK) - Další lehce zranění byli ošetřeni na místě. Sdělila to policie, která v rámci vyšetřování již zatkla řidiče havarované tramvaje. Příčinu tragedie ale dosud neupřesnila.

Nehoda se stala ve čtvrti Croydon krátce po 6:00 místního času (7:00 SEČ) na stanici Sandilands, upřesnila záchranná služba. "Ošetřili jsme řadu pacientů a více než 50 jsme převezli do nemocnice," řekl mluvčí londýnské záchranné služby.

 

"Mnoho lidí bylo převezeno do nemocnice se zraněním a bohužel to vypadá, že jsou i nějaká úmrtí," řekl krátce po nehodě novinářům zástupce policie Robin Smith. Odpoledne policie upřesnila, že zahynulo pět lidí.

"Moje myšlenky a modlitby patří všem, které nějak postihla hrozná nehoda, který se stala tramvaji v Croydonu," prohlásila britská premiérka Theresa Mayová.

 

Dvoudílná tramvajová souprava z dosud nejasných důvodů vykolejila a převrátila se na bok před podjezdem. Na místě zasahovalo osm hasičských vozů a čtyři speciální záchranářské jednotky. Hasiči vytáhli hned ven mnoho lidí, dvě osoby zůstaly dlouho v havarované tramvaji zaklíněny, řekl představitel tramvajové dopravy.

Croydon se nachází přibližně 15 kilometrů jižně od centrální londýnské čtvrti Charing Cross. Je součástí takzvaného velkého Londýna a je považován za nejlidnatější londýnský obvod. Sídlí zde největší kancelářské komplexy a maloobchodní centra jižní Anglie mimo centrum Londýna.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.