Nejhledanější zločinec Evropy pracoval v ČR v bezpečnostní agentuře

Nejhledanější zločinec Evropy pracoval v ČR v bezpečnostní agentuře
Autor: https://eumostwanted.eu/|Popisek: Který z nich to byl?
09 / 03 / 2016, 08:30

Policisté dopadli v centru Prahy mezinárodně hledaného cizince podezřelého z násilných zločinů.

Praha (ČTK) - Policisté dopadli v centru Prahy mezinárodně hledaného cizince podezřelého z násilných zločinů. Byl na seznamu nejhledanějších zločinců Evropy, na Slovensku mu hrozí 23 let vězení. V Česku se schovával šest let a pracoval v bezpečnostní agentuře. Kromě toho ale také prodával drogy, oznámil dnes na webu policie mluvčí policejního prezidia David Schön.

Čeští policejní specialisté na cílené pátrání dopadli pětatřicetiletého muže koncem minulého týdne. "Nebezpečný pachatel násilné trestné činnosti se na území Česka zdržoval pravděpodobně od roku 2010. Teprve v září loňského roku na něj byl slovenským soudem vydán evropský zatýkací rozkaz a byl zveřejněn na stránkách nejhledanějších osob Evropy," doplnil Schön.

Mluvčí nechtěl uvést podrobnosti o zločinech, kvůli kterým byl na muže vydán zatykač. Na webovém seznamu nejhledanějších evropských zločinců je uvedena bez dalších podrobností informace o dopadení pětatřicetiletého muže, podezřelého z vydírání a vymahačství a účasti na organizovaném zločinu.

V Česku pracoval mezinárodně hledaný muž paradoxně v bezpečnostní agentuře. "Během mnohaletého skrývání používal zdařilé padělky osobních dokladů," uvedl policejní mluvčí. Kromě formálního zaměstnání si podle něj muž přivydělával prodejem drog. "Při zadržení u sebe měl 40 balíčků drogy," sdělil Schön. Dopadený bude v nejbližších týdnech předán slovenským úřadům.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace