Nejhledanější zločinec v České republice stále uniká

Nejhledanější zločinec v České republice stále uniká
01 / 12 / 2014, 17:30

Nejhledanější zločinec v České republice stále uniká. Vězeň, který kvůli hrubé nedbalosti vězeňské stráže utekl před týdnem z krčské nemocnice v Praze je na svém útěku stále úspěšný, přestože policie téměř den po dni aktualizuje informace pro veřejnost, které by mohly přispět k jeho dopadení.

K poslední aktualizaci došlo dnes, kdy policie zveřejnila další možnou podobu uprchlého vězně spolu s opakovanou žádostí o pomoc veřejnosti. Jak se vyvíjí žádosti policie o spolupráci při odhalení pohybu zločince naleznete na tomto odkazu.

NOVÁK JAN
Novák Jan
Datum narození 21.12.1969
Pátrání vyhlášeno 25.11.2014
Bydliště - okres PRAHA IV
Nebezpečný ANO
Ozbrojen NE
Nakažlivá nemoc NE
Státní příslušnost Česká republika (CZ)
Výška asi 188 cm
Zdánlivé stáří 42 až 50 let

Popis osoby
POSTAVA střední
BARVA VLASŮ hnědé
TVAR VLASŮ vlnité
BARVA OČÍ modrá
Další údaje k popisu osoby se v databázi nevyskytují.
Podrobný popis

Krátký popis:
Podrobný popis:
Během úterních odpoledních hodin uprchl z nemocnice v pražské Krči čtyřiačtyřicetiletý, zvlášť nebezpečný vězeň, kterého do tamního zdravotnického zařízení eskortovala Vězeňská služba ČR k lékařskému vyšetření. Do pátrací akce se okamžitě zapojily nejrůznější hlídky z okolí včetně policistů ze speciální pořádkové jednotky, kriminalisté výjezdové skupiny nejen z obvodního, ale i krajského ředitelství, a detektivové specializující se na pátrání po osobách. K nemocnici dorazili i psovodi se speciálně vycvičenými psy a policisté nyní společnými silami opravdu velmi intenzivně propátrávají široké okolí. Hledaný je vysoký 188 až 190 centimetrů, střední postavy. Má světlou pleť, hnědé vlasy delší než na fotografii z března letošního roku a modré oči. Oblečený byl do vězeňského oděvu – pyžama žluté barvy a pruhovaného modrobílého županu. Na nohou měl pantofle. Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po tomto odsouzeném muži. Ve vězení si odpykával trest odnětí svobody za brutální loupeže a kriminalisté tak nevylučují, že by mohl být ke svému okolí nebezpečný. V době útěku sice nebyl ozbrojený, nicméně detektivové upozorňují, že už si zbraň mohl opatřit a nebude se zdráhat ji použít. Důrazně proto apelujeme na veřejnost, aby se muže nesnažila v žádném případě zadržet, ale okamžitě volala na tísňovou linku 158 a pohyb hledaného ohlásila policistům.

Tagy článku