Nejméně 14 lidí zahynulo při teroristických útocích na předměstích Bagdádu

Nejméně 14 lidí zahynulo při teroristických útocích na předměstích Bagdádu
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: atentát
24 / 04 / 2016, 14:30

V sobotu zemřelo nejméně 14 lidí při teroristických útocích v iráckém Bagdádu.

Nejméně 14 lidí se stalo obětí při sebevražedných útocích v iráckém Bagdádu Další desítky byly zraněny. Na dvou bagdádských předměstích došlo k atentátu na kontrolní stanoviště, které hlídali policisté. K útoku se již přihlásil Islámský stát.

Atentátníci použili v obou auta s výbušninami. Při prvním útoku najelo podle policejních zdrojů auto s výbušninami na kontrolní stanoviště na předměstí Hussainiyah, zabilo přitom 4 vojáky a šest civilistů. 28 dalších lidí pak bylo při útoku zraněno.

V jiné části Iráku, na předměstí Arab Jabour, pak došlo k dalšímu atentátu, když auto naložené výbušninami zasáhlo projíždějící vojenský konvoj. Zemřeli 4 vojáci a 8 dalších lidí utrpělo různě vážná zranění.

Zmíněné dva incidenty navazují na útok, který se stal v pátek. Sebevražedný útok  tentokrát mířil na šíitskou mešitu v jihozápadním předměstí Radwaniyah. Podle policie při něm zahynulo 13 věřících a dalších 35 bylo zraněno.

 

 

Zdroj: abcnews.go.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace