Nejméně 14 mrtvých po útoku Tálibánu v Afghánistánu

Nejméně 14 mrtvých po útoku Tálibánu v Afghánistánu
Autor: Flickr.com|Popisek: americký voják v Afghánistánu
10 / 10 / 2016, 15:15

14 mrtvých je výsledek nejnovějšího útoku extremistického hnutí Tálibán v provincii Helmand na jihozápadě země.

Mluvčí Tálibánu Zabihullah Mujahid útok potvrdil s tím, že ,,bojovníci Tálibánu postupují hlavním městem provincie Helmand Laškar Gáhem".

Auto naplněné výbušninami explodovalo podle v 11:30 a cílem útoku byli policisté, jichž zemřelo 10, dalšími oběťmi útoku se stali i 4 civilisté. Nejméně dalších 15 lidí si odneslo z útoku zranění.

Teroristické útoky jsou podle Hajiho Marjana z afghánského policejního týmu součástí nové ofenzivy Tálibánu, které se chce zmocnit hlavního města provincie Helmand Laškaru Gáh. Město totiž obsahuje bohaté zásoby opia, kterých se chce Tálibán zmocnit. Marjan rovněž uvedl, že 14 obětí zřejmě není ještě konečně číslo útoku.

Mluvčí afghánského ministerstva vnitra Sediq Sediqqi potvrdil z Kábulu, že Tálibán podnikl rozsáhlý útok na policejní kontrolní stanoviště v Laškar Gáhu. K útoku dodal že afghánské policejní a bezpečnostní síly ,,brzy odrazí nápor tálibánských bojovníků". 

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace