Nejméně 48 mrtvých při výbuchu auta s bombami ve městě na syrsko-turecké hranici

Nejméně 48 mrtvých při výbuchu auta s bombami ve městě na syrsko-turecké hranici
Autor: ilustrační obrázek|Popisek: právě se stalo
07 / 01 / 2017, 12:30

Syrští opoziční představitelé, kteří bojují proti vládě Bašára Asada, dnes oznámili, že došlo k bombovému útoku ve městě Azaz na syrsko-turecké hranici.

/AKTUALIZOVÁNO/ Podle televize Al-Džazíry stoupl počet obětí útoku ve městě Azaz na syrsko-turecké hranici na 43. Jsou hlášeny i desítky zraněných. Většina obětí jsou civilisté. Ani toto číslo však nemusí být konečné. Podle serveru Daily mail může stát za útokem Islámský stát. Rebelové, kteří s pomocí Turecka v regionu proti Islámskému státu bojují, již teroristickou organizaci obvinili z přípravy atentátu.

To drží bojovníci syrské opozice. Podle agentury AP přišlo o život až 19 lidí, ale ztráty na životech budou zřejmě ještě vyšší.

Auto naplněné bombami podle AP vybuchlo na frekventovaném městském trhu. K opdovědnosti za útok ae zatím nikdo nepřihlásiil.

 

připravujeme podrobnosti...

 

psali jsme:

Dva ozbrojenci vtrhli do istanbulské restaurace a zahájili palbu

Střelba před americkou ambasádou v Ankaře

 

Zdroj: aljazeera.com, dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace