V Egejském moři se utopilo 22 lidí včetně dětí. Řecký premiér se stydí za Evropu

V Egejském moři se utopilo 22 lidí včetně dětí. Řecký premiér se stydí za Evropu
Popisek: Stále více uprchlíků volí cestu do Evropy po moři
30 / 10 / 2015, 14:00

Další lidské životy si vyžádalo tentokrát Egejské moře - 22 osob, mezi nimi 12 dětí se utopilo při pokusu dostat se z Turecka do Řecka.

Řecko potvrdilo 19 obětí, naopak 138 uprchlíků se podařilo včas zachránit u ostrova Kalymnos. Menší neštěstí se stalo u ostrova Rhodos, zde zemřeli tři lidé. Mezi mrtvými je však 12 dětí včetně dvou nemluvňat.

Řecký premiér Alexis Tsipras řekl, že cítí "stud" nad "neschopností Evropy efektivně se vyrovnat s tímto lidským dramatem."

"Za mrtvé děti u břehů Egejského moře se uronily krokodýlí slzy, protože mrtvé děti vždy vzbuzují  smutek, ale co o děti, které jsou naživu, které přijdou po tisících a jsou již na cestě po uprchlické stezce? Nikdo se o ně nestará," dodal Tsipras.

Nejvíce mrtvých si vyžádalo Středozemní moře, tato tragédie je druhá největší v řeckých vodách. Minulý týden se utopilo u Lesbu 16 imigrantů. Za poslední týden přicházelo do Řecka denně okolo 9 000 lidí, celkově za říjen to bylo 160 tisíc. 

O životy lidí bojují také záchranáři ve Špenělsku, kde se dnes v rozbouřeném moři potopila loď s běženci, kteří vypuli z Maroka. Pohřešuje se 35 osob.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace