Nejméně 35 mrtvých po srážce autobusu a cisterny v jižním Afghánistánu

Nejméně 35 mrtvých po srážce autobusu a cisterny v jižním Afghánistánu
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Afghánistán
04 / 09 / 2016, 19:00

Nehoda se stala na vytížené silnici spojující Kandahár a hlavní město Afghánistánu Kábul.

Nejméně 35 mrtvých si vyžádala srážka autobusu s cisternou. Autobus narazil ze zatím nezjištěných příčin ve velké rychlosti do projíždějící cisterny. Guvernér provincie Zábul Bismillah Afghanmal řekl, že kromě 35 mrtvých těl zůstalo po nehodě 20 zraněných, hlavně popálených.

Ghulam Jilani Farahi, zástupce policejního šéfa v Zábulu uvedl, že se podařilo identifikovat pouze šest těl, ostatní byla úplně spálená. Dodal, že autobus měl namířeno přes provincii Zábul do Kábulu a cestovalo v něm více než šedesát lidí.

 

Silnice spojující Kandahár s Kábulem platí za jednu z nejnebezpečnějších v celém Afghánistánu. Dochází zde k přepadáním i vraždám, proto zde řidiči jedou vysokou rychlostí, aby se konfliktům vyhnuli. I tak jsou silnice v Afghánistánu ve velmi špatném technickém stavu a dopravní nehody jsou zde na denním pořádku.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.