Nejméně 75 zraněných při pádu hořící budovy v Teheránu

Nejméně 75 zraněných při pádu hořící budovy v Teheránu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: požár budovy
19 / 01 / 2017, 10:30

V íránském hlavním městě Teheránu se ráno zřítila výšková budova s nákupním střediskem, kterou předtím zachvátil požár.

/AKTUALIZOVÁNO/ Podle agentury AP hořící budova zabila 30 hasičů a 75 dalších lidí zranila. Potvrdila se tím informace íránské agentury Press TV, která dopoledně uvedla, že 30 hasičů přišlo o život. Hasiči nejprve bojovali s rozsáhlým požárem, který následně způsobil zřícení budovy.

Při požáru a pádu budovy bylo podle posledních agenturních zpráv zraněno 75 lidí včetně zasahujících hasičů. Agentura Reuters uvedla, že se jednalo o velmi starou budovu, jejíž technický stav nebyl dobrý.

Na místě zasahuje deset hasičských čet a likvidují rozsáhlý požár. Podle agentury AP požár vypukl v nákupním středisku Plasco.

Budovu se sice podařilo předtím evakuovat, ale státní íránská televize oznámila, že v době, kdy dům spadl, byli uvnitř hasiči.

 

psali jsme:

VIDEO: Požár v pákistánském hotelu si vyžádal nejméně 11 mrtvých

VIDEO: Budova berlínského Europa - Center je v plamenech

 

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.