Nejméně 75 zraněných při pádu hořící budovy v Teheránu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: požár budovy
V íránském hlavním městě Teheránu se ráno zřítila výšková budova s nákupním střediskem, kterou předtím zachvátil požár.
/AKTUALIZOVÁNO/ Podle agentury AP hořící budova zabila 30 hasičů a 75 dalších lidí zranila. Potvrdila se tím informace íránské agentury Press TV, která dopoledně uvedla, že 30 hasičů přišlo o život. Hasiči nejprve bojovali s rozsáhlým požárem, který následně způsobil zřícení budovy.
Při požáru a pádu budovy bylo podle posledních agenturních zpráv zraněno 75 lidí včetně zasahujících hasičů. Agentura Reuters uvedla, že se jednalo o velmi starou budovu, jejíž technický stav nebyl dobrý.
Na místě zasahuje deset hasičských čet a likvidují rozsáhlý požár. Podle agentury AP požár vypukl v nákupním středisku Plasco.
Budovu se sice podařilo předtím evakuovat, ale státní íránská televize oznámila, že v době, kdy dům spadl, byli uvnitř hasiči.
psali jsme:
VIDEO: Požár v pákistánském hotelu si vyžádal nejméně 11 mrtvých
VIDEO: Budova berlínského Europa - Center je v plamenech
Zdroj: reuters.com
Tagy článku