Nejméně 46 mrtvých v Homsu

Nejméně 46 mrtvých v Homsu
Popisek: Ilustrační foto
21 / 02 / 2016, 10:15

Počet obětí výbuchů v syrském městě Homsu dosáhl 46, včetně nejméně 28 civilistů, oznámila to Syrská observatoř pro lidská práva v Británii.

Útoky, které zasáhly centrální čtvrť Zahra, patří mezi největší výbuchy v oblasti, kterou drží oficiální vláda za pět let občanské války.

Guvernér Homsu citovaný státní televizí uváděl počet obětí 25. Státní televize původně uvedla, že bylo zabito 14 lidí a ukázala záběry z poškozených průčelí obchodů, spálená vozidla a trosky v ulicích. 

Při bombovém útoku islámského státu minulý měsíc v Homsu na západě země,  bylo zabito nejméně 24 lidí. Ten dnešní nedělní útok přišel den poté, co vláda tvrdě postupuje proti islámskému státu. 

Zdroj: Jerusalem News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace