Nejméně 9 mrtvých policistů po útoku Tálibánu

Nejméně 9 mrtvých policistů po útoku Tálibánu
Autor: redakční databáze|Popisek: Afghánská vlajka
14 / 08 / 2016, 17:30

Hnutí Tálibán nadále útočí na afghánské policisty. Výsledkem jeho nejnovějšího útoku bylo 9 mrtvých policistů na severu Afghánistánu.

Policejní šéf severní afghánské provincie Baghlan generál Noor Habib Gulbahari v neděli potvrdil, že tři kontrolní stanoviště, která hlídali policisté, se staly terčem útoku Tálibánu v sobotu v noci.

Gulbahari v souvislosti s tímto útokem sdělil, že po incidentu bylo 5 vzbouřenců (příslušníků hnutí tálibán) zabito a další tři zraněni při následné přestřelce. 

Mezitím potvrdil mluvčí Tálibánu Zabihullah Mujahid zodpovědnost tohoto teroristického hnutí za sobotní útok na afghánské policisty.

Právě afghánští policisté na kontrolních stanovištích jsou pro bojovníky Tálibánu snadným terčem. Po útocích na ně jsou také zdrojem vybavení - zbraní, automobilů a munice. Proto také afghánská vláda chce počet kontrolních stanovišť omezit, nicméně místní obyvatelé se prý cítí s nimi bezpečněji.

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace