VIDEO: Nejméně patnáct zraněných po mohutné explozi na karnevalu ve městě Villepinte

VIDEO: Nejméně patnáct zraněných po mohutné explozi na karnevalu ve městě Villepinte
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: výbuch
01 / 04 / 2017, 19:45

Exploze na tradičním karnevalu v obci Villepinte zranila nejméně patnáct lidí.

/AKTUALIZOVÁNO/ Při explozi na karnevalu ve francouzském městě Villepinte bylo zraněno 20 lidí. Podle lokálních médií šlo o ,,nahodilý" výbuch a nejednalo se o teroristický či jiný záměrný útok. K silnému výbuchu došlo poté, co byla zapálena karnevalová figurína ze slámy a dřeva.  

Francouzským městem Villepinte zaduněl mohutný výbuch, který zranil na karnevalu nejméně patnáct lidí, z toho čtyři vážně. Podle francouzských médií byla exploze ,,nahodilá" a nejedná se o teroristický útok.

 

Deník Le Figaro informoval, že  exploze byla způsobena špatnou manipulací s bengálským ohněm. Podle svědků způsobil výbuch na místě karnevalu paniku a lidé začali okamžitě utíkat pryč. Na místo dorazili hasiči a záchranáři.

 

 

Podrobnosti připravujeme...

 

psali jsme:

Výbuch v turistickém letovisku Antalya

 

Zdroj: rt.com, lefigaro.fr

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.