Nejméně sedmnáct pákistánských policistů bylo zraněno při útoku ozbrojenců na policejní akademii

Nejméně sedmnáct pákistánských policistů bylo zraněno při útoku ozbrojenců na policejní akademii
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: střelba
25 / 10 / 2016, 06:00

AKTUALIZOVÁNO / Při pondělním útoku skupiny ozbrojenců na výcvikové středisko policie v pákistánské Kvétě zahynulo nejméně 59 lidí, převážně rekrutů, a dalších přinejmenším 117 osob bylo vážně zraněno. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní představitele.

Při zásahu bezpečnostních složek, který trval pět hodin, byli zabiti nejméně dva útočníci. Vysoce postavený představitel armády řekl Reuters, že odposlechnuté telefonní hovory útočníků naznačují, že patřili ke skupině Laškare Džhangvi. Tato organizace, která je napojená na teroristickou síť Al-Káida, má na svědomí smrt tisíců lidí. Zdroj: denik.cz

Několik střelců v pondělí vtrhlo do policejní akademie v pákistánské Kvétě a zranilo sedmnáct policistů. Útočníci se zbraněmi vtrhli do komplexu hlavní branou, kde podle televize Al-Džazíry měla proběhnout přestřelka mezi útočníky a bezpečnostními složkami. Podle pákistánské televize Samaa vybuchly během útoku i tři bomby.

Al-Džazíra poukazuje na to, že ozbrojenci drží některé policejní kadety jako rukojmí. Televize též uvedla, že se v budově policejní akademie, kde je běžně přítomno 500 policejních kadetů, nacházejí nejméně čtyři útočníci.

Budovu obklíčili policisté a vytvořili v oblasti neprostupný kordón.

 

Zdroj: aljazeera.com, samaa.tv

Tagy článku