Nejméně sedmnáct pákistánských policistů bylo zraněno při útoku ozbrojenců na policejní akademii

Nejméně sedmnáct pákistánských policistů bylo zraněno při útoku ozbrojenců na policejní akademii
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: střelba
25 / 10 / 2016, 06:00

AKTUALIZOVÁNO / Při pondělním útoku skupiny ozbrojenců na výcvikové středisko policie v pákistánské Kvétě zahynulo nejméně 59 lidí, převážně rekrutů, a dalších přinejmenším 117 osob bylo vážně zraněno. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní představitele.

Při zásahu bezpečnostních složek, který trval pět hodin, byli zabiti nejméně dva útočníci. Vysoce postavený představitel armády řekl Reuters, že odposlechnuté telefonní hovory útočníků naznačují, že patřili ke skupině Laškare Džhangvi. Tato organizace, která je napojená na teroristickou síť Al-Káida, má na svědomí smrt tisíců lidí. Zdroj: denik.cz

Několik střelců v pondělí vtrhlo do policejní akademie v pákistánské Kvétě a zranilo sedmnáct policistů. Útočníci se zbraněmi vtrhli do komplexu hlavní branou, kde podle televize Al-Džazíry měla proběhnout přestřelka mezi útočníky a bezpečnostními složkami. Podle pákistánské televize Samaa vybuchly během útoku i tři bomby.

Al-Džazíra poukazuje na to, že ozbrojenci drží některé policejní kadety jako rukojmí. Televize též uvedla, že se v budově policejní akademie, kde je běžně přítomno 500 policejních kadetů, nacházejí nejméně čtyři útočníci.

Budovu obklíčili policisté a vytvořili v oblasti neprostupný kordón.

 

Zdroj: aljazeera.com, samaa.tv

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace