Nejnebezpečnější destinace pro letošní dovolenou?

Nejnebezpečnější destinace pro letošní dovolenou?
09 / 06 / 2016, 17:00

Britské servery zveřejnily mapu nejnebezpečnějších destinací pro letošní letní prázdniny a patří mezi ně i samotná Velká Británie. Zahraniční dovolená nemusí být bezpečná ani podle českého ministerstva zahraničí, protože se situace neustále mění.

Britské servery i letos upozorňují na destinace s nejvyšším rizikem teroristických útoků. Například express.co.uk varuje před Velkou Británií, Tureckem, Belgií, Francií, Německem, Ruskem a Španělskem. 

 express.co.uk

Ilustrace:  express.co.uk

HolidayTravelWatch: Pokyny a doporučení pro britské turisty při výběru letní dovolené

Podle českého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka se situace oproti loňskému roku moc nezlepšila a označit jedinou oblast za nebezpečnou by podle něj bylo hádání z křišťálové koule. Ministerstvo zahraničí doporučuje lidem, kteří se chystají na dovolenou vycestovat do zahraničí, aby sledovali aktuální doporučení na webových stránkách ministerstvaPři cestě do zahraničí je nutné sledovat aktuální vývoj situace a doporučení, které k zemi vydává ministerstvo zahraničí.

„Může se stát, že zítra někde něco exploduje. Bohužel, se to může stát i někde, kde to zrovna nečekám,“ dodal ministr. Nemůže proto „kdyby při předpovědi počasí“ dávat dlouhodobá doporučení. „Když vyjedete do zahraničí, tak v tom je určité riziko,“ dodal. Zvláště upozornil na to, aby lidé dávali pozor na své doklady. „Dnes je potřeba to zdůraznit více než jindy, zvláště v místech, která jsou poblíž válečných konfliktů...Budou tací, kteří budou právě po takových dokladech pást a budou se po nich pídit. Doklady jsou tak trochu vzácné zboží,“ podotkl ministr. Žádnou konkrétní zemi, kde by se turisté mohli s takovou situací setkat, nezmínil.

Kdo se při cestě do zahraničí zaregistruje do systému DROZD, zajistí si informace pro případ, že se něco stane v zemi, ve které je na dovolené.

Americké ministerstvo zahraničí varovalo občany Spojených států na možné teroristické útoky v Evropě letos v létě. Varování je platné do konce srpna.

Bezpečnostní experti se obávají teroristických útoků na šampionátu EURO 2016

I naše ministerstvo zahraničí vydalo varování pro české fotbalové fanoušky a turisty, ve kterém uvádí:

  • V souvislosti s teroristickými útoky v Paříži dne 13. 11. 2015 byl v zemi vyhlášen stav nouze, který posiluje pravomoci bezpečnostních složek a který platí do konce července 2016. V celé Francii byla výrazně posílena bezpečnostní opatření. V oblasti Paříže a jejího okolí navíc platí nejvyšší stupeň ohrožení před hrozícím útokem označovaný jako „Vigipirate - alerte attentat“.
  • Při vstupu na turisticky atraktivní místa, kulturní a sportovní akce a do nákupních center se provádějí bezpečnostními kontroly. Přísnější bezpečnostní kontroly jsou též při odbavení na letištích.
  • Důkladné bezpečnostní kontroly budou probíhat i při vstupu na stadiony a do fan zón, kde budou bezpečnost zajištovat také soukromé bezpečnostní agentury.
  • Všem fanouškům MZV důrazně doporučuje řídit se důsledně pokyny pořadatelů, bezpečnostních orgánů i pracovníků akreditovaných soukromých bezpečnostních agentur. 
  • Ke vstupu na stadion použijte pouze  vstupenky zakoupené  oficiální cestou. Pravost vstupenek se bude při vstupu několikrát prověřovat zvláštními detektory.
  • Je zakázáno přinášet na stadióny a do fan zón vlastní tekutiny, zbraně, nebezpečné předměty, výbušniny, světlice a pyrotechniku. Neberte si ani batohy a větší tašky, urychlíte tím bezpečnostní kontroly.
  • Přijďte včas. Stadiony budou otevřeny 3 hodiny před zápasem. Počítejte s tím, že se budou vytvářet fronty.

Zdroj: parlamentnilisty.czceskatelevize.cz

 

Tagy článku