Nejsem pro vojenské řešení problému KLDR, prohlásila Angela Merkelová

Nejsem pro vojenské řešení problému KLDR, prohlásila Angela Merkelová
Popisek: Angela Merkelová
14 / 08 / 2017, 09:00

Německá kancléřka se staví záporně k vojenskému řešení severokorejské otázky.

Podle německé kancléřky vyostřená rétorika na obou stranách nepomůže vyřešit chronický problém KLDR. Její postoj k možnému vojenskému řešení je záporný na rozdíl od amerického prezidenta Donalda Trumpa, který tuto variantu nevyloučil.

psali jsme: KLDR s jadernými zbraněmi je pro nás nepřijatelná, prohlásil Lavrov

Merkelová prohlásila, že cesta z krize se musí hledat na platformě Rady bezpečnosti OSN, která musí vyvodit patřičné závěry. Podle německé kancléřky je potřeba větší spolupráce zainteresovaných zemí včetně USA a Číny právě na půdě Rady bezpečnosti OSN, kde se musí pokračovat v nepřetřžité práci.

,,Jsem si jistá, že vyostřená rétorika nempomůže vyřešit tento (severokorejský) konflikt. Nevidím jako řešení ani vojenskou akci," řekla Merkelová.Německá kancléřka se domnívá, že podstatnouí úlohu na možném vyřešení konfliktu by měly hrát USA a Čína.

psali jsme: Mattis: Válka s KLDR by byla katastrofa, diplomacie činí pokroky

Minulý týden došlo k další eskalaci napětí mezi USA a KLDR, kdy americký prezident pohrozil stalinistickému režimu ,,ohnivou zlobou", kterou svět ještě neviděl, zatímco KLDR ,,opatrně zkoumá" plány na raketový útok na tichomořský ostrov Guam.

 

Zdroj: tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace