Nejste ve své kůži vedle muslimky? Německé dráhy natočily tolerantní video

Nejste ve své kůži vedle muslimky? Německé dráhy natočily tolerantní video
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: muslimky
20 / 03 / 2017, 16:00

Německé dráhy se chtějí v nové kampani zaměřit na toleranci Němců k muslimské menšině.

Pro tyto účely natočily video, jehož hlavními aktéry jsou zahalená muslimka a německý student medicíny, kteří se potkají ve vlaku. Cílem videa ja odbourat rozpaky z kontaktu Němců s muslimy a přispět k větší ,,multikulturní" toleranci.

Svým postojem k sedící muslimce si není jistý ani mladík, který sedí naproti muslimce a očividně není ve své kůži. V duchu ptá, proč muslimka nosí šátek? Chce či musí, nebo to snad požaduje její rodina? A co to vůbec čte, asi Korán?

Čtěte také: Polský týdeník: Islám znásilňuje Evropu

Když si mladík nahlas opakuje učivo na zkoušku, muslimka se ,,nenápadně" připojí ke konverzaci, protože sama je studentkou medicíny. 

Video je zatím velmi úspěšné na sociálních sítích. Má už téměř 13 tisíc sdílení. A jaký je Váš názor na video?

 

 psali jsme:

Počet muslimských studentů v mém městě je problém. Za tento výrok stane francouzský starosta u soudu

 

Zdroj: morgenpost.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.