Největší blackout za 15 let ochromil Turecko

Největší blackout za 15 let ochromil Turecko
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
31 / 03 / 2015, 15:00

Nejezdí městská doprava, byl ochromen letecký provoz. Příčiny výpadku nejsou známé, spekuluje se i o teroristickém nebo kybernetickém útoku.

Bez elektřiny je od dnešního dopoledne polovina z 81 tureckých provincií. Podle listu Hurriyet je to největší výpadek za posledních 15 let. Situaci řeší zvláštní krizové středisko ustavené vládou. Zkolabovala městská doprava ve všech velkých městech, včetně 14 milionového hlavního města Ankary. Stovky lidí zůstaly uvězněni ve výtazích i v metru. Zdroj: CNN News

Turecký premiér Ahmet Davutoglu uvedl, že jsou zjišťovány všechny možné příčiny a v úvahu připadá rovněž teroristický útok.

Postupně se daří obnovovat dodávky energie, nicméně se předpokládá, že se situace normalizuje až zítra.

Článek o hrozícím blackoutu v České republice jsme zveřejnili již v loňském roce "Otázka není, jestli bude nebo nebude úplný výpadek elektřiny, ale KDY přijde…"

Blackout zažily rozsáhlé části Prahy v loňském říjnu, kdy v noci byly přes dvacet minut bez proudu z důvodu výpadku transformátoru na Chodově. Zastavilo metro i tramvaje, Krčská nemocnice spustila náhradní zdroje. 


Zdroj YouTube, Live NewsCCTV News 

Psali jsme také:

Jak se připravit na výpadek elektřiny?

Otázka není, jestli bude nebo nebude úplný výpadek elektřiny, ale KDY přijde…

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace