Největší československá IT konference TechEd 2022 proběhla již podvacáté

Největší československá IT konference TechEd 2022 proběhla již podvacáté
Autor fotografie: Počítačová škola Gopas|Popisek: TechEd 2022
22 / 05 / 2022, 14:30

Jubilejní 20. ročník má za sebou největší československá IT konference TechEd 2022, která probíhala ve dnech 17.-19. 5. 2022. Událost organizuje tradičně počítačová škola Gopas.

Největší IT událost roku, konference TechEd 2022, probíhala v hybridní podobě. To znamená, že přednášející se mohli buď zúčastnit jednodenní „živé“ části konference, která proběhla 17. května v Praze, a další dva dny absolvovat on-line, nebo zvolit pouze on-line přístup.

Vystoupili na ní jako každý rok přední IT profesionálové, kteří seznamovali své kolegy a další zájemce s nejnovějšími trendy v IT světě, problematikami, které jsou aktuální a mají v oboru širší přesah.

Zájemci se například dozvěděli, co je nového v C#, Microsoft SQL Serveru, Microsoft Azure či v .NETu. Konference současně reflektovala výrazné změny, které oblast IT prodělala za posledních 20 let. Vzrostl především význam bezpečnosti po všech stránkách.

Posluchači konferenci pak měli možnost tento ročník zhlédnout na tři desítky přednášek. Na konferenci vystoupil například IT konzultant Michal Juřek s přednáškou Modernizace .NET aplikací – Přechod na .NET Core a Docker, softwarový architekt Jiří Kanda, který si zvolil téma Blazor & hostingové modely - WebAssembly vs. Server, IT development manager Jan Marek seznámil veřejnost s tím, jak se obcházejí bezpečnostní technologie Windows, vývojář, konzultant a lektor Miroslav Holec pak rozebral Diagnostické nástroje v .NETu. A zájemce čekaly i další zajímavá přednášky, které proslovili odborníci napříč IT trhem.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.