Největší IT bezpečnostní veletrh it-sa 2019 přilákal více návštěvníků než v minulém roce

Největší IT bezpečnostní veletrh it-sa 2019 přilákal více návštěvníků než v minulém roce
Autor fotografie: Petr Duchoslav|Popisek: veletrh it-sa 2019
12 / 10 / 2019, 09:00

Ve dnech 8.-10. října se konal další ročník největšího IT bezpečnostního veletrhu na světě it-sa, který hostil německý Norimberk. Zajímavý byl i bohatý doprovodný program v podobě seminářů, přednášek a workshopů.

Letošní ročník IT veletrhu it-sa, který se konal v Norimberku dopadl úspěšně. Celkem zde vystavovalo 753 firem oproti 698 v roce 2018 z 25 zemí. Novinky z oblasti IT a kyberbezpečnosti zde mohlo vidět celkem 15 632 mezinárodních odborných návštěvníků. Ve srovnání s loňským rokem jde také o nárůst, protože v roce 2018 navštívilo veletrh ,,jen" 14 290 návštěvníků.

itsa

Kromě vystavovatelů se mohli návštěvníci zúčastnit mnoha dalších doprovodných akcí, přednášek nebo workshopů. Účastníci měli možnost zhlédnout celkem 350 přednášek.

Na veletrhu nechyběla účast českých zástupců, jejichž stopa zde byla více než viditelná. Českou republiku reprezentovaly mimo jiné firmy Novicom, Digital Resources či Privacy Experts. Účast firem a odborníků na veletrhu it-sa byla daleko výraznější než v minulém roce. Norimberskou akci navštívilo o více než 50% firem a odborníků více než v roce minulém.

Debatovalo se o celém spektru problémů - od umělé inteligence, firemních zabezpečeních dat až po IT zabezpečení v průmyslové výrobě.

Poslední den veletrhu zaujal především britský novinář a odborník na kyberproblematiku Misha Glenny. Ten ve svém vystoupení rozporoval obecně zažitou tezi, že nejslabším článkem v IT řetězci je člověk, ale podle něho to je to rostoucí složitost digitálních systémů.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.