Největší japonský vulkán vychrlil popel do výšky 11 000 metrů

Největší japonský vulkán vychrlil popel do výšky 11 000 metrů
Autor: Luna76|Popisek: Aso se probudil
09 / 10 / 2016, 07:30

Největší aktivní japonský vulkán explodoval a vychrlil popel do výšky 11 000 metrů. Oznámil to dnes ráno japonský meteorologický ústav.

Vulkán Aso vysoký 1 592 metrů se nachází v prefektuře Kumamoto na jihozápadním ostrově Kjúšú.

Snímky z oblasti ukázaly vrstvu sopečného popela na ulicích, střechách a vozidlech, nebyla hlášena žádná zranění, sdělila aponská meteorologická agentura.

Stupeň pohotovosti pro oblast byl zvednut na 3 (5 je nejvyšší úroveň), a veřejnost byla varována, že se nesmí přiblížovat k vulkánu Aso a musí dávat pozor na padající kameny.

"Je to  extrémně vzácné, aby sloupec erupce překročil 10 000 metrů," řekl Makoto Saito, ředitel divize vulkanologie agentury partnerské televizi CNN TV Asahi.

Saito dodat, že když je vulkán je ve své aktivní fázi, mohlo by dojít k další erupce ve stejném měřítku.

Hora Aso se s rachotem probudila k životu v září loňského roku.

Japonsko, které sedí na pacifickém "kruhu ohně", má desítky aktivních sopek. Výstraha úrovně 3 byla letos vydána i pro sopky Sakuradžima a Kučinoerabu-džima.

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace