Největší komerční dohledové centrum střední Evropy je pražské M2C Space

Největší komerční dohledové centrum střední Evropy je pražské M2C Space
Popisek: M2C Space
13 / 11 / 2019, 07:30

Prostory zhruba 400 klientů v 11 zemích Evropy monitoruje 17 000 kamer 24 hodin denně, 365 dnů v roce. Tyto záznamy jsou vyhodnocovány na pracovišti M2C Space. Díky širokému spektru uplatnění od bezpečnosti přes úspory energií až po marketing nebo logistiku, je dohledové centrum využíváno již v 11 zemích Evropy a čím dál více klientů ho využívá i v tuzemsku.

„Poptávka po M2C Space je extrémní nejenom v České republice, ale i v jiných zemích, nyní ho úspěšně zavádíme na Slovensku. Necháváme čísla mluvit za nás. Meziroční nárůst poptávky je 70 %. Naše dohledové centrum je největší ve střední Evropě a nelimitují nás hranice, s nemovitostí se dokážeme propojit, ať je kdekoliv na světě,“ říká Matěj Bárta, generální ředitel společnosti M2C.

Dohledové centrum umožňuje kontrolu objektu pomocí analytických softwarů, kamerového systému a aktuálně 87 proškolených specialistů. Minimalizuje ztráty při co nejnižších nákladech a poskytuje analytická data pro marketing a management. Tímto šetřením nákladů na energie a provoz zároveň M2C Space i zvyšuje hodnotu budov až o 0,5 %, a stejně tak i jejich životnost. Průměrné servisní poplatky na provoz komerční budovy činí v Čechách a na Slovensku 5-7 euro na metr čtvereční. M2C Space tyto poplatky dokáže snížit až o 20 %.

Moderní technologie navíc umožňují práci operátora na více objektech a sledují vše, co se naprogramuje.

„Prodavačka najde v prodejně štítek od ztracených kalhot, spojí se s operátorem a společně dle štítku určí, kde v prodejně bylo zboží vystaveno. Software potom operátorovi ze záznamu do několika minut vyfiltruje jenom ty lidi, kteří s nimi manipulovali,“ říká provozní ředitel Oldřich Rutar. V oblasti obchodních center a retailu nabízí M2C Space minimalizaci ztrát interní a externí kriminality, informace ohledně front u pokladen nebo parkovacích míst.

M2C Space umí monitorovat stav technologií a vzdáleně řídit výrobní procesy. Průmyslové chlazení je například nastaveno na minus 20 stupňů celsia, nárůst teploty v chlazeném prostoru znamená zvýšený výkon, a tedy abnormální nárůst spotřeby elektřiny. To ale systém včas zjistí a provede kroky k minimalizaci ztrát. Monitoring tedy umožňuje poskytovat reporting a za pomoci nasbíraných dat navrhnout efektivní marketingové a obchodní strategie.

Integrace ostrahy a facility managementu

M2C Space je pak kromě ostrahy využíváno i při marketingových analýzách, kdy například vyhodnocuje promo akce v obchodech a řetězcích – analyzuje místa, kde se návštěvníci nejvíce pohybují, zda a jak dlouho se u konkrétního regálu nebo stánku zdrží apod. Důležitým aspektem je i monitoring výrobního procesu, který může vést k jeho efektivizaci. V logistických centrech zase systém dokáže monitorovat SPZ.

„Posouváme se čím dál více k centrálnímu facility managementu, který dokáže hlídat servisní intervaly, monitoruje energie i stav technologií a ostraha je toho součástí. Ideálním stavem je kooperace se všemi systémy, které v objektu fungují,“ doplňuje Matěj Bárta.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace