Největší letadlo světa vzlétne v roce 2016

Největší letadlo světa vzlétne v roce 2016
Autor fotografie: "Stratolaunch-apogee" by JR Shumacher - Own work. Licensed under CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons|Popisek: Stratolaunch
14 / 08 / 2015, 08:00

Projekt vývoje největšího letadla světa byl zahájen v roce 2010 a o rok později byl oficiálně oznámen spoluzakladatelem firmy Microsoft, Paulem G. Allenem a zakladatelem firmy Scaled Composites Burtem Rutanem, který již spolupracoval na vývoji SpaceShipOne.

Od roku 2015 projekt supervizuje Allenova nová firma Vulcan Aerospace.

Stroj je plánován jako mobilní odpalovací platforma, z které se ve velké výšce odpojí raketa, která dopraví náklad do vesmíru.

V srpnu 2015, prohlásil prezident Vulcan Aerospace Chuck Beame (nyní supervizor Stratolaunch Systems): "V roce 2016, myslím budeme mít letadlo ve vzduchu, 80 procent je nyní vyrobeno, asi 40 procent sestaveno. Finální montáž by měla proběhnout na konci tohoto roku, nebo na začátku příštího roku. V příštích několika letech, budeme podnikat testovací lety z Mojave ... Je tu už letecký koridor stanovený letectvem a budeme létat nad Pacifikem."

Stratolaunch

Rozpětí křídel bude 117 metrů a bude tak největším letadlem, které kdy létalo. Vzletová hmotnost bude větší než 540 000 kilogramů a na to, aby se odlepilo od země, bude potřebovat téměř 4 kilometry vzletové plochy. O pohon tohoto drobka se bude starat šest motorů z Boeingů 747-400.

Zdroj: Wikipedie, Vulcan Aerospace

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace