Největší lež současnosti? "Islám je náboženství míru"

Největší lež současnosti? &quote;Islám je náboženství míru&quote;
05 / 07 / 2016, 18:30

Myslí si to šéf nizozemské Strany pro svobodu Geert Wilders, držitelka Sacharovovy ceny za svobodu myšlení Taslima Nasrínová z Bangladéše nebo bývalý agent CIA.

Geert Wilders 

Ten v nejnovějším videu vyzývá Evropany ke společnému boji proti islamizaci kontinentu. Tvrdí, že příčinou všech našich problémů je islám a západní vlády podle něj přehlížejí hrozbu islámu. Zdroj: parlamentnilisty.cz

„Oni tvrdí, že je islám náboženstvím míru, což je ovšem jedna velká lež. Podívejme se, co se stalo na letišti v Istanbulu či v Orlandu před pár týdny. Podívejte se, k čemu došlo v březnu na bruselském letišti. Nezapomeňte také na listopadové teroristické útoky v Paříži či na střelbu v americkém San Bernardinu loni v prosinci. Seznam podobných útoků je téměř nekonečný a má jedno společné – islám,“ poukazuje Wilders. 

Wilders zároveň zdůrazňuje, že hovoří o islámu, ale nikoli o muslimech. „Muslim samozřejmě může být dobrým člověkem. Ovšem nikdo nemůže zcela vážně tvrdit, že je islám ideologií míru a svobody,“ říká Wilders a dodává, že je tomu přesně naopak. „Stačí se podívat na fakta uvedená v Koránu, právo šaría a to, jak muslimové zacházejí se ženami, homosexuály, křesťany a židy. Já se coby lídr Strany pro svobodu islámu nijak podřizovat nehodlám.“

„Hájím svobodu a obyvatele Nizozemska a budu i nadále podporovat všechny, kdo se chtějí osvobodit od islámu. Odmítám si zvykat na to, že by se měly stát teroristické útoky běžnou součástí života ve svobodném západním světě. Západ je islamizován a současná migrační vlna tento proces ještě více urychluje. Lidé se mě často ptají, co proti tomu lze dělat. Moje odpověď je jednoduchá. Je třeba odmítnout fatalismus. Islamizace našeho kontinentu rozhodně není nevyhnutelná,“ tvrdí Wilders.

Za první krok k nápravě považuje Wilders uznání faktu, že hlavní příčinou teroristických útoků a dalších problémů je samotný islám. „V rámci druhého kroku bychom měli zavřít dveře před islámskou netolerancí a všemi migranty z islámských zemí. Ti, co jsou již v našich zemích, jsou zde vítáni. Musí ovšem dodržovat naše zákony a zvyklosti. Pokud však chtějí žít podle práva šaría, měli by raději odejít do Saúdské Arábie, kde nejsou svobodné volby ani svoboda slova a ženy tam nemají žádná práva.“

„My zastáváme přesně opačné hodnoty a chceme, aby to tak zůstalo i nadále. Začíná si to uvědomovat stále více patriotů napříč evropskými zeměmi, kteří chtějí svoji zemi zpět. Usilují o zachování svobody, bezpečnosti a deislamizaci svých zemí. Islám je se svobodou nekompatibilní. Připojte se k nám také vy a povstaňte za svoji svobodu, za svobodu svých dětí i vnuků a braňte západní hodnoty,“ uzavírá Wilders své krátké vystoupení.

Taslima Nasrínová

Je spisovatelkou na útěku, tedy jakousi píšící psankyní. Vyhnali ji hned ze dvou zemí indického subkontinentu - rodného Bangladéše i nové adoptivní vlasti Indie. Tamním muslimským radikálům se totiž nelíbily její knihy, v nichž se to jen hemžilo feminismem a ateismem, a vyhrožovali jí smrtí.

V roce 1994 obdržela od Evropského parlamentu Sacharovovu cenu za svobodu myšlení. V prosinci 2008 se do Štrasburku po letech vrátila na setkání laureátů této ceny. Tehdy také poskytla rozhovor Aktuálně.cz.

Na nejnovější teroristický útok v diplomatické čtvrti bangladéšské Dháky, při kterém místní islámisté většinu obětí nemilosrdně podřezali, reagovala Nasrínová na svém Twitteru: "Kvůli lidstva už prosím neříkejte, že islám je náboženstvím míru. Už ne." Zdroj: theblaze.com

 

Bryan Dean Wright

Bývalý operační důstojník americké CIA poskytuje komentáře a analýzy v globálních otázkách, jako je například boj proti terorismu a ten tvrdí, že "Politici by měli přestat tvrdit, že islám je náboženstvím míru nebo "náboženstvím v krizi". 


 

 

Tagy článku