Největší překvapení prezidentských voleb má jméno Marek Hilšer

Největší překvapení prezidentských voleb má jméno Marek Hilšer
13 / 02 / 2018, 08:15

Do prezidentské volby prakticky neznámý lékař Marek Hilšer zanechal v prezidentské volbě velmi dobrý dojem.

Marek Hilšer, jméno, které nebylo do konání prvního kola prezidentské volby široké veřejnosti prakticky vůbec známé. Mladý a politikou dosud nezatížený lékař získal necelých 9%, což je na přepočet téměř půl milionů voličů. Výborného výsledku dosáhl Hilšer zejména svou civilností, sympatickým projevem budícím pozitivní emoce a neútočením na ostatní kandidáty.

psali jsme: Druhé kolo prezidentské volby nahrává Drahošovi. Zeman bude muset mobilizovat voliče

Hilšer působil mezi zkušenými politiky i ostatními tvářemi jako nová krev, která chce okysličit stávající strnulou politickou scénu. A to se mu do určité míry opravdu krátkodobě podařilo, byť se prezidentem podle očekávání nestal.

Kapitál skoro 500 000 voličů je však natolik velký, že by byla škoda jej nevyužít při možném dalším politickém angažmá. Hilšer již oznámil, žese bude ucházet o hlasy voličů v podzimních senátních volbách, kde rozhodně není bez šancí.

psali jsme: Drahošovi by k výhře stačila půlka hlasů pro jeho podporovatele

Pokud bude kandidovat za pět let v nové prezidentské volbě a mezitím se stane senátorem, budou se jeho šance na zvolení ještě zvyšovat. Koneckonců proč nemít v čele státu mladého prezidenta, který by se pokusil rozdělenou společnost sjednotit?

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.