Největší šíitskou mešitu ve Švédsku zachvátil požár. Mluvčí mešity: ,,Cítím se zděšený"

Největší šíitskou mešitu ve Švédsku zachvátil požár. Mluvčí mešity: ,,Cítím se zděšený&quote;
Popisek: mešita
01 / 05 / 2017, 11:00

Včera v noci byla vážně poškozena největší šíitská mešita na stockholmském předměstí Jakobsberg. Podle policie někdo založil požár úmyslně.

Požár v islámském centru byl zaznemanán v jedenáct hodin v noci, když si svědkové všimli velkých plamenů šlehajících z budovy mešity. Podle policie vše napovídá tomu, že se jednalo pravděpodobně o žhářský útok s úmyslem budovu poškodit.

,,Vypadá to, že požár někdo založil zvenku," prohlásil Lary Lars Byström, tiskový mluvčí stockholmské policie. Požár se podařilo uhasit kolem třetí hodiny ráno. Do vyšetřování byla zapojena i švédská tajná služba Säpo, což je běžný postup, pokud dojde k podobnému incidentu.

Mluvčí největší šíitské mešity Akil Zahiri, která byla poškozena požárem, řekl, že jej incident ,,velmi znepokojuje". ,,Toto je největší šíitská mešita ve Švédsku, s tisíci členy. Jsou velmi znepokojeni tím ,co se stalo, sám se cítím zděšený," zdůraznil Zahiri.

Ten řekl televizi SVT, že několik lidí bylo uvnitř mešity, když začal komplex hořet. Potvrdil také informaci, že večer zde probíhala party.

Budova podle stockholmské policie byla vážně poškozena a areál, který ji obklopuje, byl uzavřen. 

 

psali jsme:

Neznámý pachatel založil požár ve floridské mešitě

 

Zdroj: thelocal.se

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.