Největší tuzemský výrobce přívěsů Agados zůstává jedničkou na trhu. I letos přijde s novinkami

Největší tuzemský výrobce přívěsů Agados zůstává jedničkou na trhu. I letos přijde s novinkami
01 / 04 / 2019, 17:30

Automobilový průmysl v České republice zažil vloni nejlepší rok ve své historii. Potvrdit to může i společnost Agados, v jejímž portfoliu je nejen přepravník automobilů Adam, ale například i mobilní polní kuchyně pro armádu. Podle informací Sdružení automobilového průmyslu se, z celkového počtu 25 298 vyrobených přípojných vozidel v Česku, ve velkomeziříčské firmě v loňském roce zkonstruovalo 23 081 přívěsných vozíků. Agados tak zůstává jedničkou na trhu v jejich výrobě. Společnost pro tento rok plánuje další novinky.

Agados každoročně navyšuje výrobu a nejinak tomu bude i letos. Firma se chce v roce 2019 nejvíce zaměřit na vzrůst prodeje vozíků kategorie O2, tedy přívěsy s nákladem nad 750kg. „S loňským rokem jsme nadmíru spokojeni a i letos přicházíme s dalšími novinkami. Uvedeme například novou řadu skříňových přívěsů a rozšíříme také portfolio přívěsů kategorie O3 – přívěsy do 10 tun. Dále pracujeme na speciálních projektech pro složky integrovaného záchranného systému a potřeby armády,“ představuje plány jednatel společnosti Agados Petr Ostrý.

Loňský rok zakončil Agados ziskem ocenění SPOLEČNOST ROKU 2018 za vynikající výsledky v oblasti vývoje, výroby a obchodu s technikou a materiálem určeným pro obranu a bezpečnost České republiky, které uděluje nakladatelství MS Line. Největší český výrobce přívěsů také úspěšně splnil dodávku prvních polních kuchyní pro českou armádu, podílel se na výrobě podvozků pod radary a společně se zahraničními partnery realizuje zakázky speciálních vojenských přívěsů pro švédskou a rakouskou armádu. Kromě zmíněných přívěsů pro civilní dopravu a produkty pro armádu, jsou součástí portfolia Agadosu i výrobky pro integrovaný záchranný systém. Z produktů tohoto segmentu nabízí firma například úpravnu vody, cisternu, podvozky pod dieselagregáty nebo také mobilní osvětlovací věž a mrazicí box.

Agados se dlouhodobě zabývá také speciálními vozíky na míru. ZOO ve Dvoře Králové nad Labem si v minulosti objednala transportér na přepravu žiraf, dále česká firma zkonstruovala například přívěs pro monopost Formule 1 týmu McLaren nebo si, nejen pro dakarský závod, nechal vyrobit přepravník pro závodní speciál tým automobilového závodníka Tomáše Ouředníčka. Velký úspěch slaví také přívěs vytvořený pro triatlonistu Jana Řehulu.

 

Agados působí na trhu od roku 1992. Společnost se dlouhodobě vypracovala na pozici největšího českého výrobce přívěsných vozíků v České republice a je současně jedním z největších evropských výrobců přívěsů do 750 kg a do 3500 kg. Agados je jedničkou na trhu jak v oblasti profesionálních universálních přívěsů, tak i přívěsů vyráběných zákazníkům „na míru“. V nabídce má Agados širokou škálu brzděných i nebrzděných přívěsů,  různých rozměrů, které se mohou lišit nejenom použitými materiály, ale i možnostmi využití. Agados automaticky zajišťuje i kompletní servis svých výrobků a prodej autorizovaných náhradních dílů. Firma sídlí ve Velkém Meziříčí a prostřednictvím svých poboček a prodejců je zastoupena po celé ČR i ve většině evropských zemí. Jednatelem Agados je Petr Ostrý, člen představenstva Sdružení automobilového průmyslu.

 

 

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace