Nejvyšší model vnitřní odpovídací jednotky 2N jako centrum chytré domácnosti

Nejvyšší model vnitřní odpovídací jednotky 2N jako centrum chytré domácnosti
31 / 07 / 2019, 07:30

Stylový vnitřní komunikátor 2N® Indoor Touch 2.0 pro dveřní interkomy 2N je nástupcem úspěšného modelu 2N® Indoor Touch ověnčeného prestižní cenou Red Dot Design Award. Nabízí 7“ HD displej z tvrzeného skla, wi-fi připojení a proti svému předchůdci čtyřnásobný výkon pro integraci systémů domácí automatizace. Jde o nejvyšší model v řadě interiérových odpovídacích jednotek 2N určený hlavně pro bytové domy.

Společnost 2N, největší světový výrobce IP interkomů, uvádí nový stylový multifunkční komunikátor 2N® Indoor Touch 2.0, který slouží k přijímání videohovorů z IP interkomů 2N a ovládání přístupu, ale nabízí také správu dalších automatických prvků domácnosti či kancelářských prostor.

Snadná ovladatelnost v atraktivním provedení

Vnitřní odpovídací jednotka 2N® Indoor Touch 2.0 je vybavená 7“ barevným dotykovým displejem, jenž vyniká nejen detailním pohledem na příchozí, ale díky povrchu ze 4mm tvrzeného skla také odolností vůči škrábancům. Obrazovka má příjemný sklon, který spolu se speciálně vytvořeným domovským prostředím zaručuje velmi snadné ovládání – ty nejpoužívanější aplikace jsou k dispozici na jediný dotyk. Stylový design z kvalitních materiálů zůstal stejně jako v předchozí verzi tohoto modelu oceněné prestižní cenou Red Dot Award 2017 nezměněný a zaručuje, že se bude jednotka hodit i do velmi luxusních interiérů.

Uživatel si může díky jednotce snadno a rychle zobrazit živé video z interkomu, a získat tak přehled o aktuálním dění přede dveřmi nebo si přehrát zmeškané či nevyzvednuté hovory. Komunikátor totiž nabízí neočekávaným návštěvníkům možnost zanechat vzkaz. Záznam je navíc doplněný o video z vrátníku. O dokonalou srozumitelnost bez ozvěn se stará zvuk v HD kvalitě.

Vyšší výkon a aplikace třetích stran pro chytrou domácnost

Oproti předchozí verzi je 2N® Indoor Touch 2.0 osazený výkonnějším hardwarem a disponuje přibližně 4x vyšším výpočetním výkonem. 2N® Indoor Touch 2.0 se dodává s předinstalovanou odemykací licencí pro integrace aplikací třetích stran pro zařízení Android, určených například pro systémy domácí automatizace. Uživatel tak může mít pod kontrolou nejen komunikaci s návštěvníky u dveří, ale například i ovládání klimatizace, světel, domácích kamer, rolet či přehrávání hudby.

„2N® Indoor Touch 2.0 navazuje na náš úspěšný koncept interiérové odpovídací jednotky, který si oblíbili uživatelé z firem, rezidencí i hotelových resortů. Věříme, že zvýšení výkonu, zlepšení grafického rozhraní a lepší možnosti integrace oblibu tohoto prémiového produktu ještě zvýší hlavně v rezidenčním sektoru,“ uvedl Tomáš Vystavěl, vedoucí produktového managementu společnosti 2N.

Instalace komunikátoru je snadná a netrvá déle než 15 minut, zařízení lze spravovat i vzdáleně přes webové rozhraní. Jednotku lze připojit ethernetovým kabelem, který zaručí napájení i komunikaci. Wi-fi verze pak umožňuje bez strukturované kabeláže se zcela obejít.

2N® Indoor Touch 2.0 se dodává v černém a bílém provedení a ve verzi s wi-fi připojením nebo bez něj. V prodejních kanálech v České republice bude k dispozici od srpna 2019 za doporučenou maloobchodní cenu od 14 900 Kč.

Technické specifikace:

Rozměry (Š x V x H):

235 x 165 x 40 mm

Váha:

850 g

Napájení:

12V DC adaptér nebo PoE 802.3af

Ovládání: 

Kapacitní dotykový displej

Audio:

Integrovaný mikrofon a 2W reproduktor, kodeky G.711, G.722

Video:

7″ displej, 1024x600 pixelů (16:9), kodeky H.264, MJPEG

Síťové připojení:

LAN 10/100BaseT, RJ-45, doporučená kabeláž Cat5e nebo lepší

Parametry kontaktů: 

2x univerzální vstupní/výstupní pin (GPIO), například pro zapojení dveřního zvonku

Provozní teplota: 

0-60 °C

 

O společnosti 2N Telekomunikace a.s.

2N je přední evropská firma zabývající se vývojem a výrobou produktů z oblasti IP interkomů a přístupových systémů. Podle zprávy IHS je největším světovým výrobcem IP interkomů, významným inovátorem je též v oblasti IP přístupových systémů, IP audia a IP výtahových komunikátorů. Společnost byla založena v roce 1991 v České republice a má sídlo v Praze. Nyní má 2N více než 320 zaměstnanců a pobočky v USA, Velké Británii, Německu, Francii, UAE, Austrálii a Itálii, disponuje též širokou distribuční sítí po celém světě. V roce 2016 se společnost 2N stala součástí globální skupiny Axis Group.

 

Tagy článku