Několik muslimských žen bylo krutě zbičováno podle práva šaría. Dopouštěly se intimností na veřejnosti.

Několik muslimských žen bylo krutě zbičováno podle práva šaría. Dopouštěly se intimností na veřejnosti.
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: muslimská žena
22 / 10 / 2016, 12:30

Šest muslimek bylo zbičováno 23 ranami v pondělí před místní mešitou za to, že porušily právo šaría v indonéské provincii Aceh.

Provincie Aceh přitom patří v Indonésii k oblastem, kde se právo šaría dodržuje nejpřísněji a šaría zde platí od roku 2001. Zvláště to platí pro hraní hazardních her či pití alkoholu.

Pocítilo to i šest žen ve věku od 21 do 30 let, které se podle improvizovaného soudu dopustily ,,nedovolených" intimností na veřejnosti a navíc nebyly sezdané.

Trest nebyl nakonec vykonán na jedné dvaadvacetileté ženě, jež byla těhotná. Tento trest však bude přesto vykonán až potom, co žena porodí.

,,Vykonavatelé" trestu k bičování řekli, že doufají, že v provincii Aceh se už nenacházejí další lidé, kteří porušují zákon šaría. 

 

Zdroj: thesun.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.