Několik ozbrojenců převlečených za doktory vtrhlo do vojenské nemocnice v Kábulu. Zabili nejméně 49 lidí

Několik ozbrojenců převlečených za doktory vtrhlo do vojenské nemocnice v Kábulu. Zabili nejméně 49 lidí
Autor: flickr.com|Popisek: voják
08 / 03 / 2017, 08:15

Do vojenské nemocnice blízko americké ambasády v Kábulu vtrhli ozbrojenci maskovaní za doktory.

/AKTUALIZIOVÁNO/  Podle agentury AFP bylo při útoku ozbrojenců na kábulskou nemocnici zabito nejméně 49 lidí, a 66 dalších bylo zraněno. Počet obětí však není zřejmě konečný. V současné době probíhá boj mezi afghánskými bezpečnostními složkami a útočníky v areálu nemocnice. K útoku se přihlásil Islámský stát.

 

Podle televize Al-Džazíry byl jeden z útočníků ozbrojen Kalašnikovem, kterým měl zabít jednoho pacienta. Server RT uvádí dva mrtvé a patnáct zraněných.

Z nemocnice se ozývá střelba a také výbuchy. Podle serveru RT mělo nejméně pět sebevražedných atentátníků zaůtočit na nemocnici.

Mluvčí ministerstva obrany Dawlat Waziri potvrdil, že v nemocnici bojují kábulské bezpečnostní síly, podrobnosti však zatím nesdělil.

 

Podrobnosti připravujeme...

 

psali jsme:

Talibánci útočili v restauraci pro cizince v Kábulu

Na americkou univerzitu v Kábulu zaútočili extremisté, uvnitř zůstali studenti i profesoři

 

Zdroj: rt.com, aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace