Nekompromisní Farage: Za londýnský teroristický útok může podpora multikulturalismu

Nekompromisní Farage: Za londýnský teroristický útok může podpora multikulturalismu
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Nigel Farage
27 / 03 / 2017, 14:30

Někdejší lídr strany UKIP Nigel Farage se domnívá, že za londýnský teroristický útok může podpora multikulturalismu.

Podle Nigela Farage stojí za londýnským krveprolitím podpora multikulturalismu. Bývalá výrazná postava britské politiky a předseda strany UKIP se domnívá, že právě příznivé přijímání multikulturalismu vytvořilo pátou generaci teroristických příznivců, která podporuje teroristy v západních společnostech.

Podle Farage je největším problémem multikulturalismu to, že vede k rozdělování rozličných komunit ve společnosti. ,,Omlouvám se, že to musím říct, ale máme tady teď tuto pátou generaci v evropských státech," prohlásil Farage.  

Čtěte také: Většina Britů změnila názor a považuje muslimy za hrozbu pro Velkou Británii

Ten také  kromě multikulturalismu viní bývalého premiéra Tonyho Blaira, že usiloval o to dostat co nejvíc imigrantů do Velké Británie a přijímat je s otevřenou náručí. Blair podle Farage sám prohlásil, že chce vybudovat multikulturní Británii. To ale byla podle Farage zásadní chyba, která se udělala již na konci devadesátých let, kdy Blair zasedl do premiérského křesla.

související: Kritici multikulti jsou "nepřáteli státu". Je v Evropě ohrožena svoboda slova?

Někdejší lídr UKIPu, který si pochvaluje přísnou protiimigrační Trumpovu politiku, se domnívá, že nyní je na britské politické elitě, aby svým občanům odpověděla na otázky, co Velká Británie bude po teroristickém útoku v Londýně dělat. ,,Myslím si, že Britové budou teď od politiků vyžadovat odpovědi, co budou (po teroristickém útoku) dělat. Domnívám sei, že nadešel čas ukázat na viníky. Co tito politikové udělali v předchozích patnácti letech, může ovlivnit způsob našeho života na dalších sto let," dodal Farage. 

 

psali jsme:

Multikulturalismus ve Velké Británii, aneb 1 minuta 21 vteřin v Birminghamu

 

Zdroj: independent.co.uk

 

Tagy článku