Nekompromisní vzkaz ilegálním imigrantům od maďarského primátora.

Nekompromisní vzkaz ilegálním imigrantům od maďarského primátora.
Autor fotografie: YouTube/screenshot/HVIM1920|Popisek: Primátor maďarského pohraničního města Ásotthalom László Toroszkai
18 / 09 / 2015, 11:45

"Maďarsko je pro vás špatná volba. Město Ásotthalom ta nejhorší."

Informaci zveřejnily servery Sputniknews.comfreeglobe.parlamentnilisty.cz, ale také prestižní deník The New York Times.

Primátor László Toroszkai příhraničního města Ásotthalom na jihu Maďarska zveřejnil videonahrávku, s ostrým vzkazem pro imigranty, kteří by se snad chtěli dostat nelegálně do Maďarska. Upozorňuje, že podle nových maďarských zákonů čeká osoby, které nelegálně překročí hranice, vězení nebo deportace a několikaletý zákaz vstupu. Na videu prezentuje, jak jsou hranice chráněny a jak budou postupovat policisté a vojáci, případně městští strážníci a dobrovolníci. 

Primátor Toroczkai ukončuje projev slovy „Pokud jste ilegální imigranti a chcete se dostat do Německa, nejkratší cesta ze Srbska vede přes Chorvatsko a Slovinsko. Nedůvěřujte lžím převaděčů. Maďarsko je špatná volba, Ásotthalom nejhorší.“

Podle amerického deníku je primátor Toroczkai člen krajně pravicové strany Jobbik, a než byl zvolen primátorem, byl známý svými extremistickými názory jako vůdce Mládežnického hnutí 64 žup.  Jeho video shlédlo za několik hodin přes 420 tisíc lidí.  

Zdroj: YouTube, HVIM1920

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.