Nekrmte migranty! Zakázala starostka Calais rozdávání jídla

Nekrmte migranty! Zakázala starostka Calais rozdávání jídla
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: migranti
04 / 03 / 2017, 10:00

Starostka Calais zakázala rozdávání jídla migrantům v bývalém uprchlickém táboře ,,Džungle".

Už v říjnu minulého roku byl uprchlický tábor ,,Džungle" zlikvidován, nyní však do oblasti Calais proudí opět stovky migrantů. Starostka Calais Natacha Bouchartová proto nařídila, aby se jídlo migrantům nerozdávalo a aby se migranti ,,nekrmili".

Nařízení starostky podle deníku stanoví, že „pravidelná, trvalá rozsáhlá přítomnost individuí, kteří distribuují jídlo migrantům“ v oblasti u bývalého tábora Džungle, představuje hrozbu pro mír a bezpečí v oblasti. Zakazuje také veškerá „opakovaná, prodlužovaná shromáždění“ v oblasti. Rozdávání jídla se tak stává porušením zákona.

Čtěte také: Migranti v Calais se střetli s policií, vzduchem opět létaly kameny a lahve

 

Podle Bouchartové není dekret namířen proti rozdávání jídla jako takovému, ale proti shromažďování, jež jednak narušuje veřejný pořádek a může také znamenat hygienický a bezpečnostní problém.

Nařízení starostky tak podle dobrovolníků, kteří zde jídlo rozdávají, jeho distribuci značně zkomplikovalo. Podle nich budou tuto činnost dál provádět tajně. Dobrovolníci říkají, že je nelidské zakázat rozdávání jídla, protože migranti jsou hladoví a navíc nemají kde spát. Denně se rozdá v problematické oblasti Calais až 500 jídel, potvrdil jeden z dobrovolníků.

 

psali jsme:

Konečně začíná likvidace uprchlického tábora "Džungle" v Calais

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace