Nekrmte migranty! Zakázala starostka Calais rozdávání jídla

Nekrmte migranty! Zakázala starostka Calais rozdávání jídla
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: migranti
04 / 03 / 2017, 10:00

Starostka Calais zakázala rozdávání jídla migrantům v bývalém uprchlickém táboře ,,Džungle".

Už v říjnu minulého roku byl uprchlický tábor ,,Džungle" zlikvidován, nyní však do oblasti Calais proudí opět stovky migrantů. Starostka Calais Natacha Bouchartová proto nařídila, aby se jídlo migrantům nerozdávalo a aby se migranti ,,nekrmili".

Nařízení starostky podle deníku stanoví, že „pravidelná, trvalá rozsáhlá přítomnost individuí, kteří distribuují jídlo migrantům“ v oblasti u bývalého tábora Džungle, představuje hrozbu pro mír a bezpečí v oblasti. Zakazuje také veškerá „opakovaná, prodlužovaná shromáždění“ v oblasti. Rozdávání jídla se tak stává porušením zákona.

Čtěte také: Migranti v Calais se střetli s policií, vzduchem opět létaly kameny a lahve

 

Podle Bouchartové není dekret namířen proti rozdávání jídla jako takovému, ale proti shromažďování, jež jednak narušuje veřejný pořádek a může také znamenat hygienický a bezpečnostní problém.

Nařízení starostky tak podle dobrovolníků, kteří zde jídlo rozdávají, jeho distribuci značně zkomplikovalo. Podle nich budou tuto činnost dál provádět tajně. Dobrovolníci říkají, že je nelidské zakázat rozdávání jídla, protože migranti jsou hladoví a navíc nemají kde spát. Denně se rozdá v problematické oblasti Calais až 500 jídel, potvrdil jeden z dobrovolníků.

 

psali jsme:

Konečně začíná likvidace uprchlického tábora "Džungle" v Calais

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku