Některé z dívek unesených teroristy Boko Haram žijí

Některé z dívek unesených teroristy Boko Haram žijí
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Dívky unesené Boko Haram
14 / 04 / 2016, 11:15

Stanice CNN včera přinesla video, které dává naději rodinám unesených nigerijských dívek. Dva roky od únosu totiž některé z nich pořád žijí.

Stovky dospívajícíh dívek byly téměř před dvěma roky (14. dubna 2014 ) uneseny ze školní koleje v Chiboku a pak se po nich slehla zem. Boko Haram se zmocnilo 276 dívek, ale 57 dívkám se povedlo utéct. Na sociálních sítích byl velmi populární hashtag #BringBackOurGirls.

CNN získalo video některých unesených dívek, to zaslali vyjednavačům únosci z Boko Haram jako "důkaz života". Video už viděli vyjednavači a někteří členové vlády. Rodiče mohli vidět svoje děti až nyní a podle CNN se jednalo o velmi dramatické okamžiky, kdy někteří rodiče znovu získali naději, že se s dětmi setkají.

Dívky, z nichž většina byly křesťanky, byly donuceny konvertovat k islámu. Video bylo natočeno na Vánoce 2015. na dívkách nejsou vidět žádné známky po mučení nebo týrání.

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace