Nelegální utečenecký tábor v Calais srovnala policie se zemí. Ve druhém už je 5000 uprchlíků

Nelegální utečenecký tábor v Calais srovnala policie se zemí. Ve druhém už je 5000 uprchlíků
Autor: YouTube/ screenshot|Popisek: Tábor "džungle" v Calais
24 / 07 / 2015, 12:00

Zrušení původního tábora požadovali ochránci lidských práv, kvůli nevyhovujícím podmínkám.

Britský deník dailymail.co.uk dnes zveřejnil fotoreportáž z uprchlického tábora v Calais. Článek převzal server ParlamentniListy.cz.

Uprchlíci se v táboře přezdívaném „nová džungle či džungle dvě“ shromažďují před cestou do Velké Británie, kam většina z nich směřuje. Mnoho z uprchlíků opouští kempy tak, že se snaží dostat do kamiónů či vlaků, které do Velké Británie přijíždí pod kanálem La Manche a znepříjemňují tak dle deníku cestování britským turistům na dovolenou.

Migranti se zoufale snaží dostat se z francouzského přístavu Calais do Anglie. Snaží se přeplavat kanál La Manche, ale s katastrofálními následky.

Stanové městečko bylo zřízeno na písečných dunách za přístavem poté, co byl původní tábor ve městě zrušen na nátlak humanitárních organizací i OSN. Ti poukazovali na to, že v táboře panují nevyhovující podmínky. Podívejte se na video britské BBC News , zveřejněné na YouTube na konci června:


V tom současném jsou již sprchy a přistěhovalcům je zde pravidelně poskytováno jídlo. Vedle zmíněných obchodů či farem jsou zde zřízeny i kostely a mešity. Francie investovala do zlepšení ubytovacích i hygienických podmínek v táboře "nová džungle" půl milionů eur. 

Videa od agentury AP o zrušeném táboře "džungle jedna" (zdroj YouTube, AP Archive)
Zdroj: ParlamentniListy.cz, AP, The Daily Mail

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace