Nelegální utečenecký tábor v Calais srovnala policie se zemí. Ve druhém už je 5000 uprchlíků

Nelegální utečenecký tábor v Calais srovnala policie se zemí. Ve druhém už je 5000 uprchlíků
Autor fotografie: YouTube/ screenshot|Popisek: Tábor "džungle" v Calais
24 / 07 / 2015, 12:00

Zrušení původního tábora požadovali ochránci lidských práv, kvůli nevyhovujícím podmínkám.

Britský deník dailymail.co.uk dnes zveřejnil fotoreportáž z uprchlického tábora v Calais. Článek převzal server ParlamentniListy.cz.

Uprchlíci se v táboře přezdívaném „nová džungle či džungle dvě“ shromažďují před cestou do Velké Británie, kam většina z nich směřuje. Mnoho z uprchlíků opouští kempy tak, že se snaží dostat do kamiónů či vlaků, které do Velké Británie přijíždí pod kanálem La Manche a znepříjemňují tak dle deníku cestování britským turistům na dovolenou.

Migranti se zoufale snaží dostat se z francouzského přístavu Calais do Anglie. Snaží se přeplavat kanál La Manche, ale s katastrofálními následky.

Stanové městečko bylo zřízeno na písečných dunách za přístavem poté, co byl původní tábor ve městě zrušen na nátlak humanitárních organizací i OSN. Ti poukazovali na to, že v táboře panují nevyhovující podmínky. Podívejte se na video britské BBC News , zveřejněné na YouTube na konci června:


V tom současném jsou již sprchy a přistěhovalcům je zde pravidelně poskytováno jídlo. Vedle zmíněných obchodů či farem jsou zde zřízeny i kostely a mešity. Francie investovala do zlepšení ubytovacích i hygienických podmínek v táboře "nová džungle" půl milionů eur. 

Videa od agentury AP o zrušeném táboře "džungle jedna" (zdroj YouTube, AP Archive)
Zdroj: ParlamentniListy.cz, AP, The Daily Mail

Tagy článku